[ATB] Nowości

Ekologiczne agregaty Himoinsa

Data publikacji:

Zaprezentowany kilka miesięcy temu nowy asortyment agregatów firmy Himoinsa z serii HS Stationary Range, którego zakres mocy obejmuje przedział od 10 do 50 kVA, zawiera teraz nowe modele zespołów prądotwórczych z silnikami spełniającymi wyśrubowane normy emisji spalin.

Co ważne, firma Himoinsa włączyła do tej gamy agregatów zespoły prądotwórcze z silnikami spełniającymi wymagania w zakresie emisji, przekraczając nawet wymagania określone przez obowiązujące przepisy normy 97/68/EC, które nie wymagają lub nie mają zastosowania do urządzeń stacjonarnych.

W efekcie Himoinsa oferuje agregaty z serii Stationary Range z silnikami Yanmar spełniającymi normę Stage V, jak i niższe wymagania w zakresie emisji spalin, dzięki czemu użytkownik może wybrać opcję, która najlepiej pasuje do jego projektu. Wszystko to w kontekście, w którym świadomość dbałości o środowisko naturalne skłania do wybierania urządzeń przyjaznych dla środowiska, nawet jeśli przepisy tego nie wymagają, jak w przypadku zastosowań stacjonarnych.

Stacjonarne z serii HS

Przyjrzyjmy się zatem stale udoskonalanym przez producenta agregatom prądotwórczym z serii HS (moc od 10 do 50 kVA, częstotliwość 50 i 60 Hz). Przede wszystkim cechuje je wszechstronna, modułowa konstrukcja, która zapewnia łatwą instalację. Generalnie producent podjął decyzję o wyeliminowaniu w procesie produkcji tych agregatów wszelkich komponentów, które nie są wymagane w zastosowaniach awaryjnych, a dla nich wszystkich wybrano produkty renomowanych marek. Seria HS jest napędzana silnikami Yanmar, które zostały zaprojektowane wyłącznie dla stacjonarnej gamy agregatów Himoinsa.

Oprócz innych komponentów wysokiej jakości, Himoinsa zdecydowała się na zastosowanie prądnic Stamford i Meccalte, oferujących niezawodność działania w sytuacjach awaryjnych. Poza tym ich osłony gwarantują wysoki poziom antykorozji i antyoksydacji.

Warto dodać, że wersja agregatów z serii HS ze zintegrowanym ATS w panelu sterowania upraszcza podłączenie do sieci, bez potrzeby stosowania zewnętrznego panelu w innym miejscu pomieszczenia. Dostępna jest również wersja z zewnętrznym przełącznikiem. Poza tym seria HS została zaprojektowana tak, aby zagwarantować łatwą w obsłudze instalację zespołu prądotwórczego.

Dlatego też posiada m.in. zestaw do wyciągania, który ułatwia przenoszenie agregatu podczas kontroli, prac konserwacyjnych lub instalacji różnych zbiorników paliwa. Nowa konstrukcja obejmuje w pełni zdejmowane drzwi zapewniające pełny dostęp do wnętrza maszyny w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych i czyszczenia elementów wewnętrznych; jednocześnie umożliwia to zmniejszenie przestrzeni wymaganej podczas procesu instalacji, gdy zespół prądotwórczy znajduje się w pomieszczeniu i/lub budynku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.