Gminy stawiają na koparki Yanmar B110W i B95W

Data publikacji:
Koparka Yanmar

Koparki kołowe firmy Yanmar to mocne, kompaktowe maszyny, a dzięki zastosowaniu dodatkowego osprzętu mogą być używane w szerokim zakresie, między innymi w sektorze komunalnym. Współpracująca z firmą Yanmar firma Broker Maszyny dostarczyła koparki B95W i B110W kilku gminom w Polsce, gdzie są one wykorzystywane do różnych zadań.

Koparki kołowe Yanmar ze względu na oferowane parametry, moc oraz kompaktowe rozmiary sprawdzają się w ograniczonych przestrzeniach miejskich, tam gdzie duże maszyny budowlane nie mają już miejsca. Zalety te zostały dostrzeżone przez kilka gmin w Polsce które do prac komunalnych wybrały maszyny ze znakiem Yanmar.

Dzięki wielu opcjom konfiguracyjnym maszyny Yanmar można bowiem optymalnie dostosować do indywidualnych potrzeb i wyzwań danego obszaru roboczego, a różne przystawki zapewniają, że są jak najbardziej wielofunkcyjne.
 

W centrum miasta i w rezerwacie przyrody

Gmina Warszawa zakupiła dwa modele Yanmar B95W do prac komunalnych w centrum miasta. Koparki  B95W są tam wykorzystywane do wszelkich prac drogowych i kształtowania krajobrazu w centrum miasta. Ten sam model jest obecnie stosowany również we Wrocławiu do pielęgnacji terenów zielonych.

Yanmar B95W gwarantuje szczególnie wysoką elastyczność, zwłaszcza dzięki swojemu wielofunkcyjnemu wyposażeniu. Oprócz tradycyjnych łyżek i chwytaków posiada również specjalną przystawkę do koszenia trawy, łyżkę załadowczą i widły. 

Władze gminy Goniądz, odpowiedzialne za utrzymanie rezerwatu przyrody w obszarze Natura2000 obejmującego dolinę Rospudy w północno-wschodniej Polsce również zamówiły model B95W. Dolina Rospudy, stawia szczególne wyzwania, ponieważ tereny wzdłuż rzeki są bardziej podmokłe. B95W idealnie wpasował się do tego obszaru. Jego podwozie łączy wysoką mobilność w terenie z dużą mocą napędową.

Dzięki 14o przegubowi osi i specjalnym oponom koparka ta jest w pełni stabilna nawet na nierównym i miękkim podłożu. Ponadto różne dostępne osprzęty, w tym łyżka do wycinania chwastów i specjalna łyżka do wycinania krzewów, sprawiły, że maszyna jest wyjątkowo wszechstronna. Przedłużenie wysięgnika zapewniło ponadto jeszcze większy obszar roboczy. Specjalnie wyposażony model B95W w Goniądzu stosowany jest również do oczyszczania rzeki i odwadniania.

Z usług maszyn Yanmar korzystają jednak nie tylko duże gminy. Przykładem może być małe miasto Piątek, w województwie łódzkim. Do wszystkich prac, które trzeba wykonać w centrum miasta, a także przy oczyszczaniu rowów i kanalizacji zakupiono tam koparkę Yanmar B110W.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.