[ATB] Aktualności CaterpillarCATzeppelin

Grupa Zeppelin rozszerza swoją ofertę o Caterpillar

Data publikacji:

Grupa Zeppelin ogłosiła, że przejmie dystrybucję i serwis sprzętu budowlanego Caterpillar oraz specjalnego sprzętu do wydobycia powierzchniowego i podziemnego w Szwecji i Danii, w tym na Grenlandii.

Portfolio obejmuje również układy napędowe, trakcyjne i energetyczne, a także wynajem maszyn i urządzeń. Grupa dodatkowo przejmuje dystrybucję i serwis marki silników MaK w krajach bałtyckich, Finlandii, Islandii i na Wyspach Owczych. Transakcja odbędzie się za zgodą europejskich organów antymonopolowych.

Wcześniej holenderska grupa Pon zajmowała się tymi terytoriami jako dealer Cat. Pon będzie nadal dystrybutorem Cat w Holandii i Norwegii.

Pon i Zeppelin uzgodnili, że aktywa poprzednich operacji biznesowych Pon w Szwecji i Danii zostaną przeniesione do grupy Zeppelin. Ponadto istniejące relacje pracownicze pracowników Pon zostaną przeniesione do Zeppelin.

Jesteśmy dumni, że Caterpillar wyraził nam zaufanie i że będziemy mogli działać w innych krajach. Będziemy oferować całe nasze portfolio nowych i używanych maszyn, serwis i części zamienne na naszych nowych terytoriach, a także pakiet wynajmu sprzętu i rozwiązań serwisowych. Oferujemy również odpowiednie produkty i usługi dla przemysłu wydobywczego w północnej Szwecji - powiedział Peter Gerstmann, prezes zarządu Zeppelin.

 Zeppelin prowadzi działalność w zakresie sprzedaży i serwisu sprzętu budowlanego i wydobywczego Cat, a także silników Cat i MaK od 1954 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.