[ATB] Aktualności

Inwestycja w badania i rozwój firmy Palfinger

Data publikacji:

Austriacka firma Palfinger rozpoczęła prace nad wielomilionową inwestycją w Köstendorf. Nowe Centrum Technologiczne ma służyć rozwojowi produktów i będzie oferować wielofunkcyjne rozwiązania standardowe dla wszystkich jednostek - poinformowała firma w swoim komunikacie.

Koszt pierwszej fazy inwestycji wynosi około 5 mln euro (5,9 mln USD).

– Naszą strategią jest ścisła współpraca z naszymi klientami w celu opracowania całościowych, zrównoważonych rozwiązań dla ich indywidualnych wyzwań. Dlatego Palfinger w Köstendorf koncentruje się na rozwiązaniach dla klientów o znaczeniu krytycznym. To ambitne zadanie oraz inne projekty związane z ekologią i digitalizacją pochłoną łącznie ok. 40 mln euro (47 mln USD). Obejmują one rozbudowę zakładu w Lengau, nowoczesne centrum szkoleniowe Palfinger Campus, a teraz także centrum technologiczne w Köstendorf. Łączymy te inwestycje w duży, efektywny pakiet, który pomoże nam wyjść z kryzysu silnym, w pełni przygotowanym do podjęcia wyzwań przyszłości.

- wyjaśnia Andreas Klauser, prezes zarządu Palfinger.

Gubernator Salzburga, Wilfried Haslauer, komentuje: – Dzięki temu programowi inwestycyjnemu Palfinger nie tylko wzmacnia zakład pod względem finansowym, ale także aktywnie promuje Salzburg jako miejsce prowadzenia badań. Jest to silny sygnał dla regionu i prowincji przemysłowej Salzburg, szczególnie w tak trudnych czasach. Badania i rozwój są podstawą innowacji i postępu, dlatego cieszę się, że Palfinger angażuje się w zakład w Köstendorf i zapewnia wysokiej jakości miejsca pracy w naszym regionie.

W Köstendorf powstaną miejsca pracy dla ponad 100 osób. W założeniu mają one wspierać zespoły rozwoju produktu w pracy interdyscyplinarnej. Zespoły mogą współpracować ze sobą we wszystkich działach. W nowych projektach główny nacisk położony jest na inżynierię systemową, zarządzanie projektami, weryfikację i walidację oraz rozwój oprogramowania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.