Kompaktowa z plusem

Data publikacji:

Firma Merlo wprowadziła nową kompaktową ładowarkę teleskopową P27.6 Plus mierzącą 1,83 m szerokości i 1,93 m wysokości. Maszyna oferuje udźwig maksymalny 2,7 t i maksymalną wysokość podnoszenia 5,9 m.

Zobacz także: Nowa witryna Santander Leasing

Ładowarka P27.6 Plus jest wyposażona w czterocylindrowy silnik Kubota lub Kohler o mocy 75 KM, zamontowany z boku maszyny, co ułatwia dostęp i konserwację. Ma przekładnię hydrostatyczną, zapewniającą prędkość maksymalną 40 km/h, i napęd na 4 koła, które są również skrętne, co umożliwia trzy tryby kierowania: ze skręconymi kołami tylko przedniej lub obu osi - w przeciwne strony (zacieśnianie zakrętu) lub w tę samą stronę (tzw. chód kraba). Standardowe wyposażenie obejmuje też podgrzewacz bloku silnika, wycieraczki i światła.

Duża wszechstronność

Odporny na naprężenia wysięgnik ma przewody hydrauliczne umieszczone wewnątrz, co ogranicza zużycie i ryzyko ich uszkodzenia podczas pracy. Pompa hydrauliczna o stałej wydajności została zaprojektowana tak, aby zmniejszyć zużycie podzespołów i przegrzewanie się oleju.

Dzięki dwóm zewnętrznym złączom hydraulicznym na wysięgniku maszyna jest przystosowana do obsługi różnych urządzeń montowanych na karetce. Sterowany przez operatora system Tac-lock zapewnia łatwe i bezpieczne podłączanie osprzętu.

Wysoki komfort

Podczas konstruowania maszyny zwrócono szczególną uwagę na komfort, dlatego szeroką na 99 cm kabinę zamontowano na antywibracyjnych amortyzatorach i urządzono wyjątkowo funkcjonalnie, rozmieszczając m.in. elementy sterujące zgodnie z najlepszymi zasadami ergonomii. Operator komunikuje się z maszyną za pośrednictwem wyświetlacza LCD, pokazującego parametry w czasie rzeczywistym, a dzięki umieszczeniu dźwigni rewersu pod kierownicą, może zmieniać kierunek jazdy bez odrywania od niej rąk.

Kabina jest wyposażona w filtr powietrza o dużym przepływie. Operator ma też zapewnione wydajne ogrzewanie i klimatyzację, dzięki systemowi ośmiu nawiewów. Maszyna gwarantuje także pełną widoczność, również do góry, dzięki zachodzącej na dach zakrzywionej przedniej szybie, osłoniętej kratą ochronną, z certyfikatem FOPS. Kabinę wyposażono również w otaczające ją z obu stron stalowe pierścienie o średnicy 7,5 cm, które zwiększają ochronę operatora.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 10/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.