[ATB] Opinie użytkowników

Minikoparka JCB na polu golfowym

Data publikacji:

Firma Press Glass, specjalizująca się w produkcji szyb dla budownictwa, rok temu zainwestowała w minikoparkę 8026 CTS marki JCB, zakupioną w toruńskiej firmie Interhandler. Arkadiusz Muś, prezes firmy, jest właścicielem największego i najbardziej prestiżowego klubu golfowego w Polsce „Rosa Private Golf Club”, gdzie maszyna jest wykorzystywana przy kształtowaniu terenu i naprawach.

JCB 8026 CTS to 2,7-tonowa koparka z zachodzącym tyłem. Wyposażona została w umieszczony poprzecznie silnik Perkins z serii 400 o mocy 18,4 kW, który dostarcza 96 Nm momentu obrotowego przy 1800 obr./min. Maszynę wyróżniają m.in. gąsienice o krótkim skoku i układ automatycznej zmiany biegu na niższy, wzrost prędkości jazdy o 11%, a także łatwe do czyszczenia podwozie.

– Kupiliśmy tę minikoparkę w 2020 r. z przeznaczeniem na pole golfowe. To nie jest za ciężka maszyna, bo waży około 3 t, dlatego ciężar doskonale rozkłada się na trawnikach. Koparka jest mała, można nią kopać przy ogrodzeniach, czy pod krzewami. A poza tym wjedzie praktycznie wszędzie

– tłumaczy Jarosław Parkitny, operator koparki.

Nowe rozwiązania

Minikoparkę wyposażono w liczne, przydatne w codziennej pracy funkcje. Model 8026 CTS wyróżnia zaprojektowane na nowo podwozie, które zapewnia większą stabilność i wytrzymałość. Do maszyny bardzo łatwo można zamontować młoty, zagęszczarki oraz inne osprzęty. W związku z tym minikoparka 8026 CTS jest bardzo wszechstronna i funkcjonalna. Okresy międzyserwisowe wynoszą aż 500 mth.

– Wcześniej, przez 15 lat, pracowałem na koparce marki Caterpillar, ale maszyna się wyeksploatowała. To był już najwyższy czas kupić coś nowego. Model 8026 CTS jest sprytny, ma wprowadzone różne ciekawe udogodnienia i rozwiązania. Na razie ma przepracowane 300 mth, także to są dopiero początki. Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby w pełni ją ocenić, ale do tej pory się sprawdza i trudno byłoby narzekać. Żadne poważniejsze awarie nie miały miejsca. Wszystko jest w najlepszym porządku. Pierwszy serwis mamy dopiero na 500 mth.

– mówi Jarosław Parkitny.

W JCB 8026 CTS wysięgnik i ramię zapewniają głębokość kopania 2,74 m, zasięg 4,77 m oraz wysokość zrzutu 3,22 m. Ponadto maszyna wyposażona jest w napędy Nachi z funkcją automatycznego obniżenia biegu, aby zapewnić płynniejsze działanie podczas pracy. Kabina operatora jest bardzo komfortowa, duża oszklona powierzchnia udoskonala widoczność wokół koparki. Dzięki gazowym siłownikom przednią szybę można przechowywać w pozycji górnej, a dolną część można bez problemu zdemontować. Hałas wewnątrz kabiny wynosi zaledwie 77 dBa. Dzięki przemyślanej konstrukcji paneli osłaniających dostęp do wszystkich głównych elementów jest bardzo ułatwiony. Przewody hydrauliczne, rury i zawory są umiejętnie zabezpieczone przed uszkodzeniem.

– Ta koparka ma dłuższy zasięg ramienia i lepiej usytuowane przewody elektryczne. W innych modelach wszystko mamy pod nogami więc trzeba dość dużo rozbierać. Ponadto cena jest przystępna. Maszyna sprawdza się podczas pracy na polu golfowym. Zarówno przy ogrodzeniu, jak i pod drzewami czy na trawie. A to jest najważniejsze, że nie niszczymy trawy, bo dużo jeździmy po terenach zielonych

– podsumowuje Jarosław Parkitny.

Europejski potentat

Firma Press Glass to działający praktycznie w całym świecie europejski potentat w produkcji szyb zespolonych, mający zakłady produkcyjne m.in. w Polsce i USA. Znakiem rozpoznawczym producenta jest jednak także jeden z najpiękniejszych i najbardziej innowacyjnych budynków firmowych w Polsce, który wybudowano na terenie dawnych pól uprawnych na skraju Jury Krakowsko-Częstochowskiej, przekształconych w najbardziej prestiżowy klub golfowy w Polsce, budowany przez najlepszych specjalistów zza oceanu. Nieograniczona przestrzeń z licznymi zbiornikami wodnymi i różnorodnymi gatunkami drzew uzupełniona została bowiem o siedzibę firmy - futurystyczny budynek Press Glass Head Quarters.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.