[ATB] Nowości Kubota budowlane

Nowe wozidła gąsienicowe marki Kubota

Data publikacji:

Firma Kubota ogłosiła wprowadzenie na rynek nowych wozideł gąsienicowych, które spełniają wymagania europejskiej normy emisji spalin Stage V. Modele KC300HR-5 oraz KC300H-5 mają kompaktową budowę, dysponują odpowiednią mocą oraz idealnie nadają się do szybkiego i wydajnego transportu materiałów budowlanych również w trudnym terenie.

Jednostką napędową w przypadku obu modeli jest chłodzony cieczą silnik wysokoprężny Kubota V2403, który jak już wspomniano jest zgodny z obecną europejską normą emisji spalin. Czterocylindrowy silnik umożliwia obsługę maszyny z dużą elastycznością, gwarantuje szerokie spektrum mocy we wszystkich sytuacjach roboczych, a także co ważne dużą prędkość jazdy wynoszącą do 11 km/h i to nawet z obciążeniem.

Wozidła mają maksymalną ładowność do 2875 kg i są w stanie przewozić duże ilości materiału w krótkim czasie zapewniając tym samym wydajny transport. Wersja H wyposażona jest w hydrauliczną, trójstronnie odchylaną rynnę ładunkową. Kąt wywrotu tego modelu wynosi maksymalnie 55°, w przypadku wersji HR kąt wywrotu to maksymalnie 84°.

Dodatkowo maszyna zapewnia bezstopniową, hydrauliczną funkcję obrotu o 180° (w wersji HR - obrót hydrauliczny 90° w prawo i w lewo). Funkcja obrotu może być uruchamiana również w tym samym czasie, co przechylanie nadwozia, co z kolei umożliwia rozładunek materiału sypkiego z dużą dokładnością. Podwozie gąsienicowe i prześwit 330 mm pozwalają na sprawne poruszanie się nawet w wyjątkowo trudnym terenie.

Obsługa wodzideł jest intuicyjna i przyjazna dla operatora. Do jego dyspozycji jest wygodne siedzenie z możliwością obrotu o 180O, a funkcja ta jest bardzo przydatna przy zmianie kierunku jazdy, dalej dżojstik sterujący oraz cyfrowy wyświetlacz pokazujący wszystkie ważne dane dotyczące silnika i maszyny.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.