[ATB] Nowości

Nowoczesna regeneracja z RM400 firmy Caterpillar

Data publikacji:

W ofercie firmy Caterpillar pojawiła się nowa maszyna do regeneracji nawierzchni drogowej RM400, która zastępuje poprzedni model RM300 i oferuje wiele nowych funkcji i udoskonaleń. Regenerator nawierzchni RM400 zapewnia optymalną gradację materiału, wyjątkową zwrotność, prostą obsługę oraz doskonałą widoczność, co przekłada się na ogólną poprawę wydajności w miejscu pracy.

Długość robocza modelu Caterpillar RM400 wynosi 9,56 m i jest o 44 cm mniejsza od poprzednika. W ten sposób uzyskano większą zwrotność podczas prowadzonych prac oraz poprawiono widoczność. Szerokość robocza maszyny wynosi 2,4 m, a jej masa to 23,5 t. Jednostką napędową regeneratora jest silnik Cat C9.3 o mocy 417 KM. Nowa wersja ma więc moc zwiększoną o 19%. Silnik ten spełnia wymagania europejskiej normy emisji spalin Stage V. Standardowy napęd na wszystkie koła, który wykorzystuje 4 niezależne pompy układu napędowego, zapewnia maksymalny moment obrotowy, a przy tym doskonałą przyczepność i większą prędkość przemieszczania się po miejscu pracy.

Stanowisko pracy z doskonałą widocznością

Stanowisko pracy operatora również udoskonalono. Standardowa kabina FOPS z ogrzewaniem i klimatyzacją zapewnia komfortowe środowisko pracy. Może być przesuwana w pełnym zakresie od lewej do prawej strony, co znacząco zwiększa widoczność na krawędziach opon i liniach cięcia wirnika, poprawia precyzję i efektywność pracy. Dodatkowym wsparciem dla operatora maszyny są dostępne standardowo przednie i tylne kamery wyświetlające obraz na monitorze w kabinie. Opcjonalne kamery boczne zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa w otoczeniu maszyny. Dodatkowe kamery można także zamontować przed i za komorą wirnika.

Kamera przednia wspomaga wówczas operatora podczas frezowania w pobliżu przeszkód, takich jak włazy czy krawężniki, tylna umożliwia z kolei dobry podgląd wyrzucanego materiału. Kamery opcjonalne wymagają jednak instalacji dodatkowego ekranu dotykowego na stanowisku operatora.

Sterowanie maszyną odbywa się z wykorzystaniem prostej w obsłudze kierownicy podczas jazdy do przodu oraz dżojstika do obsługi tylnych kół w przypadku korzystania z niektórych trybów roboczych dla zapewnienia większej precyzji ruchów. Wyświetlacz LCD o przekątnej 25” przedstawia operatorowi podstawowe funkcje pracującej maszyny. Bezkluczykowe uruchamianie silnika za pomocą przycisku może zwiększyć bezpieczeństwo i wygodę dzięki kodom identyfikacyjnym operatora do przywoływania zapisanych preferencji i profili operatora po zalogowaniu.

Bardzo wysoka jakość rozdrabniania

Caterpillar RM400 daje możliwość uzyskania wymaganego stopnia rozdrobnienia materiału poprzez ustawienie 1 z 3 dostępnych prędkości obrotowych wirnika. Ponadto, dostępne są cztery rodzaje wirników z ostrzami wykonanymi z węglików, przeznaczonymi do różnych zastosowań. Wirnik uniwersalny posiada 200 noży skrawających i może być stosowany zarówno do zrywania nawierzchni na pełnej głębokości, jak i podczas stabilizacji podłoża.

Wirnik do gleby wyposażono w 238 noży i służy do prac związanych z mieszaniem i stabilizacją oraz do łączenia dodatków z materiałami ziarnistymi lub o średniej spoistości. Wirnik wielozadaniowy używany jest głównie do stabilizacji gleb o dużej spoistości i do prac rekultywacyjnych w przypadku cienkich warstw asfaltu. Wirnik wielozadaniowy ma 114 noży skrawających. Dostępny jest również wirnik łopatkowy.

Za utrzymanie wirnika na odpowiedniej głębokości oraz stałą prędkość roboczą odpowiada elektroniczny moduł sterujący. Maszynę można też wyposażyć w układ natrysku wody, który w połączeniu z układem natrysku emulsji zapewnia znaczną oszczędność czasu. Dawkowanie dodatków do mieszanki jest dokładnie monitorowane za pomocą komputerowego systemu dozowania.
Serwis i konserwacja maszyny są bezproblemowe. Dostęp do silnika jest łatwy poprzez odchylaną pokrywę, układ napędowy wirnika wykorzystuje automatyczne smarowanie łożysk, wentylator chłodzenia można ustawić na okresową zmianę kierunku obrotów dla sprawnego usuwania pyłów, a wbudowana diagnostyka monitoruje systemy maszyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.