[ATB] Technika

Nowy sprzęt do zagęszczania od Ammann

Data publikacji:

Amman rozszerza swój asortyment produktowy. Do oferty szwajcarskiego producenta dołączają nowe, lekkie walce tandemowe, w tym pierwsza maszyna zeroemisyjna eARX 26-2, do tego ciężkie walce przegubowe z nową symetryczną kabiną, a także jednobębnowe, kompaktowe zagęszczarki gruntu o wysokiej wydajności pracy.

    Nowy sprzęt do zagęszczania od Ammann

Seria lekkich walców tandemowych Ammann została rozszerzona i udoskonalona zgodnie z najnowszymi trendami w zakresie ochrony środowiska. Idealnie wpasuje się w potrzeby wykonawców projektów budowlanych oraz firm wynajmujących sprzęt.

Uzupełnione portfolio

Z modelem eARX 26-2 producent wchodzi w nowy segment rynkowy, ponieważ jest to pierwsza maszyna emission w ofercie firmy, która zawiera innowacyjne i opatentowane rozwiązania dla układu napędowego i systemów wibracyjnych zasilanych w pełni energią elektryczną zmagazynowaną w akumulatorze maszyny. Bateria jest szybko ładowana, ma dużą pojemność, a wykorzystując bezpieczną technologię, wyznacza nowe standardy w praktycznych zastosowaniach.

Jest to rozwiązanie przeznaczone dla małych i średnich wykonawców, do prac w miejscach, gdzie zerowa emisja spalin i generowanego hałasu jest niezbędna. Brak silnika spalinowego redukuje równocześnie do minimum potrzeby serwisowe, w układzie hydraulicznym zastosowano technologię ECOdrop, która wydłuża żywotność maszyny przy najniższym możliwym koszcie użytkowania.

Na małych placach budowy sprawdzi się też na pewno nowy model ARX 10.1 StV, który jest uzupełnieniem serii  lekkich walców tandemowych Ammanna. Jest to łatwa w obsłudze maszyna napędzana silnikiem spalinowym, wyposażona w pojedynczy walec wibracyjny. Lekkie wersje tandemowe zachowują zdolność do pracy w linii lub z przesunięciem, umożliwiając zagęszczanie przy krawężnikach i innych przeszkodach, jak również mogą być z powodzeniem używane na bardziej otwartych przestrzeniach.

Walce bębnowe Ammanna zyskują dużą popularność również ze względów konstrukcyjnych. Mamy tutaj połączenie przegubowe, które umożliwia szybką regulację bębna: od konfiguracji w linii do wersji z przesunięciem. Obsługę maszyny ułatwiają w pełni elektroniczne dźwignie napędu zapewniające płynne uruchamianie i zatrzymywanie. Modele ARX 23.1-2, ARX 23.1-2C, ARX 26.1-2  oraz ARX 26.1-2C  otrzymały nowe silniki Kubota, który nie wymagają  stosowania technologii oczyszczania spalin, a spełniają najnowsze standardy emisji Stage V/ Tier 4Final.

Ciężkie walce tandemowe

W kategorii ciężkich walców tandemowych również wprowadzono zmiany. W modelach Ammann ARX 140 StV/T3 i ARX 160 StV/T3 zauważalny jest brak przedniej i tylnej belki poprzecznej.  Nowa jest symetryczna kabina, która integruje cztery słupki ROPS bezpośrednio w głównej konstrukcji, a nie w narożnikach. Takie rozwiązanie sprawia, że ​​maszyny są bardziej kompaktowe, jednocześnie poprawia się widoczność linii i krawędzi bębna.

System sterowania wyposażono w 10” dotykowy ekran zainstalowany na regulowanym wsporniku, który znajduje się przed operatorem i porusza się wraz z siedzeniem. Monitor pozwala zarządzać wszystkimi funkcjami maszyny w prosty, bezpieczny i szybki sposób. Zaawansowana stacja ma zintegrowane, scentralizowane i intuicyjnie rozmieszczone elementy sterujące. Operator maszyny może z łatwością regulować parametry wibracyjne, oświetlenie i inteligentny system zagęszczania. Wnętrze kabiny jest dobrze izolowane akustycznie, a także od wibracji.

Kolejne nowości w ofercie

Najnowszym dodatkiem do linii tandemowych walców ze sterowaniem obrotowym jest model ARP 75 StV z symetryczną kabiną i uproszczoną konserwacją, który ma te same zalety, co jego przegubowe odpowiedniki. W ofercie Ammanna pojawiły się też jednobębnowe zagęszczarki gruntu ARS 30 i ARS 50 o masie odpowiednio 3 i 5 ton, które są najbardziej kompaktowymi walcami w linii produktów do zagęszczania gleby. Wykorzystują przy tym innowacyjną konstrukcję i solidne układy napędowe.

Koncepcja bez tylnej osi umożliwia niższą lokalizację silnika, co obniża środek ciężkości i skutecznie zwiększa stabilność maszyny nawet przy pracy na zboczach. Zwiększona jest jednocześnie zwrotność i widoczność na obszar roboczy. Do dyspozycji operatora są: w pełni izolowana od wibracji platforma, regulowany fotel oraz ergonomicznie rozmieszczone elementy sterujące.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.