[ATB] Nowości

Premiera nowej gamy podnośników nożycowych Manitou

Data publikacji:

Firma Manitou rozszerza swoją ofertę o nowe elektryczne podnośniki nożycowe. Na pierwszy ogień poszły dwa modele - SE 0808 i SE 1008, o wysokościach roboczych odpowiednio 8 m i 10 m, choć w dalszej części br. gama ta zostanie rozszerzona o model 12 m (SE 1212). Prezentacja nowości odbyła się 6 marca, w siedzibie Manitou Polska w Sękocinie.

    Premiera nowej gamy podnośników nożycowych Manitou

Dla francuskiego producenta wejście w ten segment rynku oznacza odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na rynku europejskim na podnośniki nożycowe, głównie ze strony firm rentalowych – przemysłowe podnośniki nożycowe stanowią ok. 60% globalnego rynku podnośników koszowych. Rosnący popyt na te maszyny widoczny jest również w Polsce. 

– Produkcja elektrycznych podnośników nożycowych została uruchomiona w fabryce Manitou w Indiach, która kilka lat temu została odkupiona od firmy Terex. Tamtejszy zakład zaopatruje rynki wschodzące, a dodatkowo uruchomiono tam nową linię produkcyjną, zgodną z wyśrubowanymi wymaganiami Manitou, na której docelowo chcemy produkować do 2000 elektrycznych podnośników nożycowych rocznie – wyjaśnia Sebastian Borkowski, Industry & Key Account Manager Poland and Central Europe w Manitou Polska. 

– Produkt ten dedykujemy do różnych branż. Dostępne aplikacje to: prace wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz budynków – potrzebny jest tylko równy teren, przemysł, organizacja różnych wydarzeń, ewentów, branża rolno-spożywcza czy prace elektryczne – dodaje.

Rozwiązania punkt po punkcie

Nowe modele, zaprojektowane w całości przez dział projektowy Grupy Manitou z myślą o niskim koszcie eksploatacji, są wyposażone w wysokiej jakości komponenty. Zwracają uwagę dwa bardzo wydajne silniki prądu zmiennego w połączeniu z niewielką masą zapewniają większą autonomię maszyny. Silniki jazdy na prąd zmienny są energooszczędne i tanie w eksploatacji (np. brak szczotek wymagających konserwacji). Konstruktorzy Manitou wprowadzili do swoich nowych maszyn szereg bardzo przydatnych rozwiązań. 

 

– Warto zwrócić uwagę na w pełni zamknięte profile nożyc, co pozwoliło ograniczyć ryzyko korozji. Poza tym akumulatory zostały zabezpieczone plastikową osłoną np. zmniejszającą jakiekolwiek zawilgocenia. Panel sterowania można umieścić tak, aby operatorowi było jak najwygodniej się nim posługiwać – również prowadząc maszynę na zewnątrz. Dostępna jest zintegrowana diagnostyka maszyny, w pięciu wersjach językowych, również z pozycji wyświetlacza. Opcjonalnie zaś nasze podnośniki nożycowe można wyposażyć np. Easy Manager, pozwalający tak jak np. w przypadku ładowarek teleskopowych, na zarządzanie flotą maszyn – wymienia Sebastian Borkowski.

Póki co w ofercie znajdują się dwa modele o maksymalnej wysokości roboczej 7,8 i 10 m (maksymalna wysokość robocza na zewnątrz – 7,8 i 9 m), do których rzecz jasna dołączy kolejny – SE 1212, legitymujący się wysokością roboczą 11,8 m

Wysoki komfort pracy zapewnia platforma o maksymalnej długości 2,54 m (możliwość wysunięcia balkonów o 90 cm) i szerokości 0,8 lub 1,2 m (w zależności od modelu). Platforma ma otwieraną bramkę, stopnie i pasy antypoślizgowe oraz składane barierki, dzięki czemu wysokość całkowita po złożeniu wynosi niespełna 2 m, co pozwala swobodnie wjeżdżać do wnętrza budynków. Udźwig wynosi 230 lub 350 kg (największy model) – wewnątrz pomieszczeń na platformie mogą pracować 2 lub 3 osoby, na zewnątrz – ze względów bezpieczeństwa – tylko jedna. I choć nie są to maszyny terenowe, są w stanie pokonywać wzniesienia o nachyleniu do 25% (w pozycji złożonej). 

 

Gama elektrycznych podnośników nożycowych Manitou została zaprojektowana w taki sposób, aby ułatwić operatorowi obsługę m.in. dzięki usprawnionemu, intuicyjnemu panelowi sterowania. Aby ułatwić komunikację między maszyną a operatorem lub technikiem, ta połączona gama jest wyposażona w zintegrowaną diagnostykę i kolorowy ekran, który dostarcza informacji na temat bezpieczeństwa, zużycia baterii i konserwacji. Maszyny te są wyposażone w boczne osłony, które umożliwiają ich szybkie przemieszczanie, ułatwiając bezpieczny załadunek i rozładunek ciężarówek. Są także przydatne kieszenie, umożliwiające łatwy transport podnośnika wózkiem widłowym.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.