[ATB] Nowości

Tyrolit z innowacjami na Baumie

Data publikacji:
Tyrolit z innowacjami na Baumie

Firma Tyrolit jest jednym z wiodących światowych producentów narzędzi do cięcia i wiercenia betonu oraz szlifowania nawierzchni. Na tegorocznych targach maszyn budowlanych Bauma w Monachium austriacki producent zaprezentował publiczności swoje najnowsze rozwiązania z zakresu prac w betonie oraz potencjalnych możliwości cyfryzacji procesowych. Niektóre z jej produktów będzie można zobaczyć również podczas planowanych pokazów testowych.

Najważniejszymi punktami targów na stanowisku firmy Tyrolit była prezentacja ulepszeń w ramach podstawowego asortymentu, czyli dla wiercenia rdzeniowego, piłowania ścian i podłóg oraz piłowania drutem. W tej kategorii są już dostępne ulepszone specyfikacje i nowe średnice brzeszczotów do pił ściennych i podłogowych, wiertła do wiercenia na sucho DDL-HH Fast Cut, a także cały obecny asortyment przecinarek jezdnych. Nie zabrakło oczywiście różnych atrakcji produktowych, jak np. piła ścienna WSE1621 i piła linowa SB z certyfikatem ATEX. Było również ostrze Rescue do użytku w akcjach ratowniczych, a we współpracy z firmą z Lissmac, na zewnętrznym stoisku została zaprezentowana szlifierka PC4505.

Częścią wystawy był jak zawsze asortyment produktowy do mniejszych prac związanych z wierceniem, cięciem i szlifowaniem. Tutaj zaprezentowane zostały dwie nowe szlifierki kątowe, młotowiertarka DHE32, a także szlifierka do betonu HGE125 i bruzdownica HCE125. Oprócz tego pojawiły się nowe uniwersalne brzeszczoty DC-CUT ALL do szlifierek spalinowych i elektrycznych, zmieniony asortyment do cięcia na sucho, a także innowacje w zakresie cięcia płytek.

Szlifowanie podłóg oraz rozwiązania cyfrowe

Tyrolit intensywnie rozwija swoją gamę produktów do szlifowania i utrzymania podłóg, więc i w tym temacie zaprezentował kilka innowacyjnych rozwiązań, a oprócz tradycyjnych szlifierek i narzędzi w asortymencie firmy znajdą się: maszyny do utrzymania czystości podłóg, odkurzacze przemysłowe, polerki oraz cały zestaw dedykowanych środków chemicznych.  

Kolejnym z obszarów zainteresowań firmy Tyrolit jest cyfryzacja procesowa wykorzystana do inteligentnego zarządzania pracą oraz dla konserwacji maszyn klienta. Technologia Tyrolit MoveSmart pozwala już dziś w najbardziej optymalny sposób wykorzystać potencjał posiadanej floty maszyn, a jej możliwości będą dalej rosły. Jako przykład można w tym miejscu podać specjalnie generowane kody QR dla sprawnej obsługi zgłoszeń serwisowych i bardzo przydanych podczas przeglądów maszyn. Platforma cyfrowa aktywnie współpracuje również z modułami GPS i Bluetooth dla sprawnego lokalizowania i monitorowania stanu roboczego maszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.