Więcej możliwości z nową koparką Caterpillar

Data publikacji:
Więcej możliwości z nową koparką Caterpillar

Nowa koparka hydrauliczna Cat 352 łączy w sobie większą moc i cięższą przeciwwagę do pracy z większymi narzędziami. Zbudowana do ambitnych zadań, koparka Cat 352 zapewnia wysoką wydajność w swojej klasie wielkości. Może być wyposażona w łyżki o dużej pojemności do kopania i ładowania ton materiału w mniejszej liczbie przejazdów lub duże młoty do pracy w wymagających zastosowaniach w kamieniołomach.

Koparka 352 oferuje do wyboru podwozie o stałej lub zmiennej szerokości. Podwozie o zmiennej szerokości chowa się do szerokości 2,39 m, co znacznie ułatwia transport. Po rozłożeniu jest ono o 15 cm szersze niż podwozie o stałej szerokości, co zapewnia większą stabilność.  

Dostępne są różne opcje wykończenia kabiny. Kabina Deluxe jest wyposażona w podgrzewany fotel z zawieszeniem pneumatycznym. Kabina Premium jest wyposażona w podgrzewany i wentylowany fotel z zawieszeniem pneumatycznym. Obie mają uchylną lewą konsolę ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie z maszyny. Opcjonalny układ kierowniczy Cat Stick Steer umożliwia łatwe manewrowanie koparką za pomocą jednej ręki i zawiera tempomat.

Model Cat 352 jest wyposażony w bezkluczykowy rozruch za pomocą przycisku i dostępnego pilota Bluetooth. Zapłon silnika można również uzyskać za pomocą kodu identyfikacyjnego operatora. Unikalny identyfikator operatora pozwala szybko zapisać i przywrócić preferencje dotyczące przycisków dżojstika, reakcji i wzorów dla poszczególnych operatorów. Monitor dotykowy o wysokiej rozdzielczości umożliwia szybką nawigację po elementach sterujących maszyny i zapewnia łatwy dostęp do cyfrowej instrukcji obsługi.

Inteligentna technologia

Standardowa technologia Cat Grade zwiększa wydajność koparki nawet o 45%. Technologia Cat Grade 2D informuje o głębokości i nachyleniu na monitorze w kabinie, emitując ostrzeżenia dźwiękowe, natomiast standardowa funkcja Cat Grade Assist umożliwia koparce utrzymanie się na poziomie dzięki kopaniu za pomocą jednej dźwigni. Ulepszenie do wersji Cat Grade z zaawansowanym 2D lub Grade z 3D oferuje możliwość tworzenia i edytowania projektów oraz wydajnego wykonywania bardziej skomplikowanych zadań związanych z poziomowaniem.

Wbudowany system ważenia Cat Payload, umożliwiający szacowanie masy w czasie rzeczywistym, bez konieczności wychylania wysięgnika, pomaga osiągnąć precyzyjne cele dotyczące masy użytkowej, zwiększając wydajność pracy. Można ją połączyć z systemem VisionLink, aby zdalnie zarządzać celami produkcyjnymi. Funkcja Cat Swing Assist automatycznie zatrzymuje ruchy koparki w punktach zdefiniowanych przez operatora podczas załadunku ciężarówek i wykonywania wykopów, zwiększając bezpieczeństwo i oszczędzając paliwo. Funkcja automatycznego zatrzymania młota ostrzega operatora po 15 s przestoju, a następnie wyłącza młot po 30 s, aby zapobiec niepotrzebnemu zużyciu.

Silnik o mocy 330 kW (443 KM) i układ elektrohydrauliczny zapewniają skuteczne przebijanie się przez trudne materiały. Funkcja automatycznego zwiększania głębokości kopania zwiększa penetrację łyżki o 8% w przypadku napotkania oporu, a funkcja automatycznego podnoszenia ciężkiego ładunku zwiększa udźwig o 8%, co jest przydatne podczas podnoszenia ciężkich ładunków. Pomocnicze opcje hydrauliczne umożliwiają stosowanie szerokiej gamy osprzętu Cat w celu zapewnienia większej wszechstronności.

Trzy tryby pracy silnika umożliwiają dostosowanie mocy koparki do wymagań danego zadania. Tryb Smart automatycznie dopasowuje moc silnika i układu hydraulicznego do warunków kopania, aby obniżyć zużycie paliwa. Tryb Power zapewnia maksymalną moc, aby sprostać najbardziej wymagającym zadaniom. Tryb Eco zmniejsza prędkość obrotową silnika do stałych 1500 obr./min, aby zminimalizować zużycie paliwa.

Duża wydajność, łatwa konserwacja

Model Cat 352 oferuje niezawodną wydajność w praktycznie każdym środowisku. Funkcje zdalnego rozwiązywania problemów umożliwiają połączenie się z maszyną przed wyjazdem na miejsce pracy w celu zdiagnozowania kodów usterek i aktualizacji oprogramowania operacyjnego. Funkcja Product Link automatycznie gromadzi istotne informacje dotyczące pracy maszyny, takie jak lokalizacja, godziny pracy, zużycie paliwa, czas bezczynności, alarmy dotyczące konserwacji, kody diagnostyczne oraz stan maszyny, a następnie udostępnia je za pośrednictwem aplikacji internetowych i mobilnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.