Hako uważa, że sprzęt do czyszczenia na placach budowy, w kopalniach oraz w przemyśle materiałów budowlanych musi być nie tylko wydajny i efektywny, ale także niezawodny i wytrzymały.
Myjki ciśnieniowe Hako dostępne są w wersjach na zimną lub gorącą wodę, w zależności od potrzeb, oraz z silnikiem elektrycznym lub spalinowym. Dzięki szerokiemu wyborowi akcesoriów, myjki te można elastycznie dostosować do różnych zastosowań – mobilnych lub stacjonarnych.
Na przykład, do czyszczenia maszyn budowlanych, myjki ciśnieniowe na zimną wodę skutecznie usuwają uporczywy brud, błoto i resztki betonu z koparek, ładowarek kołowych, wywrotek i innych maszyn ciężkich. Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę stosowane są w szczególnych przypadkach, np. do usuwania resztek oleju. Połączenie wysokiego ciśnienia, gorącej wody oraz, jeśli to konieczne, środków czyszczących pozwala na jeszcze skuteczniejsze usuwanie zabrudzeń. Regularne czyszczenie pomaga również zapobiegać korozji i zużyciu, co przyczynia się do wydłużenia żywotności maszyn.
Myjki ciśnieniowe na zimną wodę o wysokim ciśnieniu roboczym skutecznie usuwają błoto, kurz, glinę oraz inne osady z nawierzchni, stref załadunkowych i hal produkcyjnych. Mogą być również wykorzystywane do usuwania rdzy, starych warstw farby i powłok z konstrukcji metalowych oraz do przygotowywania powierzchni betonowych i stalowych do napraw i nowych powłok.
Modele takie jak Oertzen C350-21 P, osiągające ciśnienie robocze do 500 barów, efektywnie usuwają zanieczyszczenia, poprawiając bezpieczeństwo i porządek na placu budowy. Z kolei myjki Oertzen C500-27 EP umożliwiają usuwanie trudnych zabrudzeń, takich jak rdza czy resztki farby, oraz przygotowanie powierzchni do dalszych prac. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji, myjki Oertzen zapewniają oszczędność zasobów i materiałów, oferując jednocześnie wysoką efektywność i ekonomiczne rezultaty.
Te i inne rozwiązania były prezentowane na targach Bauma 2025 w Monachium, które odbyły się w dniach 7-13 kwietnia.
Wojciech Rzewuski, dyrektor generalny Manitou Polska.
Strategia Manitou przynosi efekty
Strategiczne partnerstwo Volvo i Ammann: walce i maszyny drogowe z kompleksowym serwisem
Przyssawki próżniowe Catchshift, czyli bezpieczniej, szybciej, ciszej
SDLG rozwija ofertę w Europie – producent oferuje ponad 100 modeli maszyn budowlanych i drogowych, z których 21 jest już certyfikowanych na rynek UE, w tym także na Polskę.
SDLG wchodzi na rynek Polski
Modułowy system zasilania dla maszyn budowlanych ZQUIP
Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:
Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę