[ATB] Technika Caterpillar

Caterpillar zwiększa wydajność

Data publikacji:
Caterpillar zwiększa wydajność

Osprzęt roboczy firmy Caterpillar znacząco zwiększa wydajność i użyteczność maszyn tej marki.

Osprzęt roboczy firmy Caterpillar znacząco zwiększa wydajność i użyteczność maszyn tej marki. Optymalnie dostosowuje minikoparki Cat do określonych wymagań i potrzeb klientów, stanowiąc kompletne rozwiązanie systemowe do każdego zastosowania. Wysoce użyteczne okazują się  głowice obrotowo-wychylne, które pomagają manewrować wokół przeszkód w strefie prowadzonych prac bez konieczności ciągłego przestawiania maszyny.

Głowica obrotowo-wychylna to rozwiązanie, które umożliwia sterowanie osprzętem roboczym w pełnym zakresie 360o, co w efekcie daje większą elastyczność pracy. Cat oferuje w tym względzie wersje głowic dostosowane do różnych klas wagowych koparek i odpowiadających im wydajności hydrauliki. 

Układ sterowania głowicą z funkcją blokady zawiera inteligentny czujnik położenia, który wbudowano w siłownik hydrauliczny szybkozłącza. Specjalny czujnik przekazuje dane wejściowe do procesora umieszczonego  we wnętrzu szybkozłącza, a komunikacja z jednostką sterującą daje operatorowi pełen wgląd odnośnie zmian stanu zablokowania osprzętu. Także wskaźnik weryfikacji wizualnej pozwala operatorowi sprawdzić z kabiny, czy złącze odpowiednio spięło osprzęt. Kwestie bezpieczeństwa są rozwiązane idealnie. Spośród osprzętu Cat dedykowanego dla minikoparek można wyróżnić różnego typu chwytaki, łyżki, nożyce, młoty wyburzeniowe, rozdrabniacze, narzędzia wieloczynnościowe, świdry ziemne, kosiarki itd.

Świdry ziemne Cat to nie tylko narzędzia o imponujących osiągach, ale także gwarancja niezawodności i trwałości. Narzędzia te wyposażone są w układy napędowe, charakteryzujące się doskonałymi parametrami prędkości i momentu obrotowego, co czyni je idealnymi do pracy w różnorodnych warunkach glebowych. Model A23 posiada dwukierunkowy gerotorowy silnik hydrauliczny z regulacją prędkości obrotowej, co zapewnia odpowiednią prędkość obrotową wiertła oraz moment obrotowy, nadający się do pracy w zakresie od małych do umiarkowanych obciążeń roboczych.

Świder A41, dodatkowo wyposażony w przekładnię planetarną, zapewnia optymalną prędkość obrotową wiertła i moment obrotowy w zakresie od umiarkowanych do dużych obciążeń roboczych, co predysponuje go do bardziej wymagających zadań. Wreszcie wersja A68 to zaawansowane narzędzie, wyposażone w dwukierunkowy hydrauliczny silnik przekładniowy z regulacją prędkości obrotowej oraz przekładnię planetarną. Dzięki tym cechom zapewnia wymaganą  prędkość obrotową wiertła i moment obrotowy w zastosowaniach  w zakresie od umiarkowanych do dużych obciążeń roboczych, przy zachowaniu wysokiej wydajności, a zwłaszcza w trudnych warunkach. Do różnych zastosowań przewidziano końcówki standardowe, końcówki do sadzenia drzew, końcówki przemysłowe i standardowe końcówki wiertnic do skał, a połączenie przegubowe zapewnia prosty zwis świdra, niezależnie od ustawienia minikoparki

Ruchome nożyce hydrauliczne stanowią rozwiązanie do prac rozbiórkowych, szczególnie wewnątrz budynków. Operator ma możliwość pełnego obracania nożycami o 360o w dowolnym kierunku, co pozwala na szybkie dopasowanie szczęk do miejsca cięcia. W sumie dostępne są: 5 noży, w tym główny, boczne i przednie, które można dowolnie ustawiać, tworząc 4 krawędzie tnące. Dodatkowym udogodnieniem są duże panele rewizyjne umieszczone na wierzchu i spodzie obudowy nożyc, co ułatwia przegląd i konserwację elementów wewnętrznych. Warto również zaznaczyć, że każdy z modeli nożyc wyposażony jest w sworzeń blokady szczęki, co umożliwia unieruchomienie nożyc w bezpieczny sposób podczas wykonywania prac w obrębie szczęki. Ruchome nożyce hydrauliczne  zapewniają nie tylko efektywne i precyzyjne cięcie, ale także wygodę i bezpieczeństwo podczas pracy. Dla przykładowego modelu S308 o masie 550 kg, siła u nasady wynosi 1812 kN, na ramionach 653 kN,  a czas cyklu zamykania i otwierania to odpowiednio 2,5 i 3,5 sekundy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.