[ATB] Aktualności

Koniec współpracy z firmą John Deere

Data publikacji:

Firma Bell Equipment zapowiedziała, że zakończy swoją 21-letnią współpracę z firmą John Deere ze skutkiem od stycznia 2023 roku. Oznacza to rozstanie południowoafrykańskiej firmy o globalnym zasięgu, która ma ponad 60-letnie doświadczenie w produkcji, dystrybucji i obsłudze urządzeń transportu bliskiego dla szerokiego spektrum branż, ze 180-letnim potentatem w produkcji maszyn rolniczych i innych, pochodzącym ze stanu Illinois w USA.

    bauma

Zobacz także: Części zamienne do małych maszyn do robót ziemnych

Obecnie firma Bell Equipment rozprowadza szereg produktów pod markami Bell i John Deere na niektórych rynkach w Afryce Południowej za pośrednictwem własnej sieci lub poddostawców. Jej głównym rynkiem zbytu jest Republika Południowej Afryki, choć posiada również ponad 150 zagranicznych punktów dystrybucji i dilerów.

W oświadczeniu wydanym przy okazji ogłoszenia okresowych wyników firmy Bell Equipment, ogłoszono, że: – firmy Bell i Deere uzgodniły przyszłość ustaleń dotyczących dystrybucji, które obowiązują od 20 lat. Firma Bell będzie prowadzić dystrybucję produktów firmy Deere do stycznia 2023 roku, a następnie przez kolejne 10 lat będzie zapewniać klientom wsparcie posprzedażowe, techniczne i produktowe – dodano w oświadczeniu.

Firma Bell Equipment przejdzie również od marca przyszłego roku z umowy na wyłączność na rzecz niewyłącznego dilera produktów firmy Deere. Południowoafrykański producent ogłosił, że w roku finansowym 2019 osiągnął przychody w wysokości niespełna 557 mln USD, co oznacza wzrost o 3,8% w porównaniu z wynikami finansowymi za rok 2018. Warto jednak dodać, że w roku ubiegłym koszty operacyjne prowadzonej działalności wzrosły aż o 15,7%.

Nie jest jasne, czy firma John Deere wyznaczy innego dystrybutora dla swojego sprzętu dla rynku południowoafrykańskiego, czy też zdecyduje się na utworzenie własnego oddziału. Poza Republiką Południowej Afryki firma John Deere jest obecna w Kenii, która obsługuje region Afryki Wschodniej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 10/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.