[ATB] Nowości

Minikoparka Develon DX20ZE-7 po modernizacji

Data publikacji:

Według zapowiedzi producenta, minikoparka DX20ZE-7 będzie pierwszą seryjnie produkowaną koparką z napędem elektrycznym firmy Develon. Ta 2-tonowa koparka charakteryzuje się niskim poziomem hałasu i zerową emisją spalin oraz funkcjami i usprawnieniami w zakresie wydajności.

    minikoparka elektryczna develon DX20ZE-7_WH

Model DX20ZE-7 został zaprojektowany w celu sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu na maszyny elektryczne. Jako że kompaktowe maszyny, takie jak minikoparki, zwykle pracują w miastach i obszarach zamieszkanych, znajdując się blisko innych pracowników, mają one dużą przewagę nad odpowiednikami z silnikiem wysokoprężnym ze względu na mniejszy poziom generowanego hałasu i brak emisji spalin – mówi Stephane Dieu, kierownik produktu ds. koparek na Europę w firmie Develon.

Jakie rozwiązania?

Minikoparka DX20ZE-7 stanowi interesujące rozwiązanie dla firm budowlanych i rentalowych oczekujących sprzętu wykorzystywanego we wrażliwych obszarach, gdzie wymagany jest niski poziom hałasu lub prowadzenie prac w nocy. Ważąca niespełna 2 t (masa robocza - 1941 kg) maszyna wyposażona jest w silnik elektryczny o mocy 13,7 kW/18,4 KM (akumulator litowo-jonowy 51,6 V, 20,4 kWh). Układ szybkiego ładowania przywraca 80% mocy akumulatora po zaledwie 1 h 20 min ładowania - maksymalny poziom naładowania można uzyskać po 8 h.
Rzućmy okiem na podstawowe parametry robocze - maksymalna głębokość kopania - 2,35 m, maksymalny zasięg kopania (na poziomie gruntu) - 3,87 m, zaś maksymalna wysokość wyładunku - 2,62 m.

Regulowane gąsienice pozwalają nowej minikoparce przejeżdżać przez wąskie przejścia, co czyni ją maszyną bardzo dobrze skrojoną do pracy w miejscach o ograniczonej przestrzeni lub przy wykonywaniu prac wewnątrz budynków, np. podczas budowy i wyburzania. A gdy tylko koparka dotrze do obszaru roboczego, operator może gąsienice jeszcze dodatkowo wysunąć, co pozwala zwiększyć stabilność i udźwig.

Co jeszcze warto podkreślić w nowej minikoparce Develon?

Przede wszystkim to, że w wyposażeniu standardowym znajduje się układ telematyki. Dzięki temu operatorzy i dilerzy mogą zdalnie monitorować stan maszyny, jej lokalizację oraz efektywność pracy - wystarczy wykorzystać do tego aplikację lub stronę internetową. Oczywiście niesie to ze sobą szereg korzyści, spośród których wymienić należy: ograniczenie do minimum przypadków kradzieży sprzętu i śledzenie lokalizacji maszyny, uniknięcie nieupoważnionego użycia maszyny, monitorowanie, kiedy konieczne jest przeprowadzenie konserwacji, dostosowywanie alertów do harmonogramu klienta, monitorowanie takich parametrów jak np. ciśnienie oleju i temperatury roboczej, a także wykorzystywanie danych do szkolenia operatorów w celu uzyskania ich maksymalnej produktywności.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.