[ATB] Aktualności

Możliwości produkcyjne BKT znacznie większe

Data publikacji:

Z początkiem marca br. firma BKT zaprezentowała pierwszą rolniczą oponę radialną w swoim nowym, rozbudowanym zakładzie w Bhuj. Projekt ten jest zwieńczeniem okazałej inwestycji o wartości 95 mln euro.

    Możliwości produkcyjne BKT znacznie większe

BKT udało się to osiągnąć w rekordowym czasie niespełna roku od zapoczątkowania prac budowlanych, które rozpoczęły się w maju 2021 r. Nowy zakład osiągnie pełną zdolność produkcyjną szacowaną na 50 tys. ton rocznie w ciągu 6 miesięcy. 

BKT podjęło strategiczną decyzję o znacznym rozszerzeniu produkcji opon, aby sprostać globalnemu wzrostowi popytu na opony, szczególnie w sektorze rolniczym. – Światowy popyt na opony rolnicze wzrasta – komentuje Arvind Poddar, prezes i dyrektor generalny BKT.

– Zgodnie z wizją firmy, której celem jest wzrost i jakość, obecna ekspansja spełni oczekiwania naszych lojalnych klientów. W jednym z najtrudniejszych okresów dla świata, jakim była pandemia w 2021 roku, przyjęliśmy strategię, która pomogła nam zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów i dostarczyć nasze produkty zgodnie z ich wymaganiami. Naprawdę uważamy, że nadszedł czas, aby działać i dać z siebie wszystko, aby sprostać rosnącym potrzebom naszych klientów. Ta ekspansja jest naszą odpowiedzią na powszechne zapotrzebowanie

– uzupełnia.

Ten zakład produkcyjny reprezentuje najnowocześniejszą technologię pod względem parku maszynowego i infrastruktury, w tym opieki nad pracownikami. Zakład znajduje się w Bhuj w stanie Gujarat w Indiach, w odległości ok. 60 km od portu Mundra nad Morzem Arabskim. Ułatwia to wysyłkę produktów BKT do ponad 160 krajów na całym świecie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.