[ATB] Technika

Niepozorna ładowarka Schäffer 2428

Data publikacji:

Żółta seria miniładowarek firmy Schäffer przeznaczona jest do zadań budowlanych, komunalnych i przemysłowych. Model 2428 to najmniejsza ładowarka w ofercie producenta i pomimo swoich niepozornych wymiarów z szerokością 0,94-1,24 m i masą własną 1820 kg jest w stanie udźwignąć nawet 1700 kg, a jej możliwości jeszcze rosną dzięki szerokiej gamie obsługiwanego osprzętu.

    Schäffer 2428

Jednostką napędową miniładowarki jest 3-cylindrowy, chłodzony cieczą silnik Kubota o mocy 19 kW, hydrostatyczny stały napęd przenoszony na 4 koła sterowany jest pedałem. Maksymalna prędkość jazdy ładowarki może nie imponuje, bo wynosi 15 km/h, lecz sama konstrukcja maszyny jest solidna i maksymalnie uproszczona.

Zastosowano tutaj np. odporne na zużycie oryginalne osie Schäffer, bezobsługowe połączenie przegubowo-obrotowe, łożyska przegubowe zamiast tulei łożyskowych oraz pojedynczy cylinder podnoszący zamiast dwóch, który zapewnia jednocześnie bardzo dobry widok z przodu, bez potrzeby skręcania. W tej klasie sprzętowej możliwości ładowarki są też całkiem spore.

Oferuje ona niewielki promień skrętu zaledwie 76 cm, udźwig w pozycji wyprostowanej wideł do palet 1050 kg oraz łyżki 1220 kg, do tego wysokość podnoszenia 2,3 m. Układ hydrauliczny zapewnia tutaj wydajność od 33 l/min, z ciśnieniem roboczym 200 barów. Sprawny montaż osprzętu roboczego umożliwia głowica typu SWH z hydraulicznym mocowaniem narzędzi.

Oferowany przez Schaffer osprzęt to m.in. różnego rodzaju łyżki do materiałów ciężkich, objętościowych, z dociskiem, krokodyle do ładowarek, spychacze, pługi, widły, chwytaki, a także bardziej specjalizowane rozwiązania, jak kosiarki, frezy, świder, zamiatarka, piaskarka itd. Możliwości jest naprawdę wiele. Stanowisko operatora jest również nieskomplikowane, jest tutaj tylko to co potrzeba, czyli regulowana kolumna kierownicy, wygodny fotel operatora, licznik godzin pracy, temperatury, kontrolki ostrzegawcze, a także oświetlenie robocze.

Model 2428 dostępny jest również w wersji SLT, która jest o 10 cm niższa od standardowej. Jest też cięższa - jej masa operacyjna wynosi 1860 lub 1960 kg z kabiną, dzięki czemu wykazuje większą stabilność podczas pracy. W tej wersji seryjne wyposażenie zawiera automatyczne poziomowanie narzędzi, dodatkową płytę odciążeniową, przeciwwagę tylną, uchylne drzwi i boczne ramki bezpieczeństwa, światła robocze LED - dla wersji z dachem ochronnym jedno na ramieniu, a w wersji z kabiną dwa z przodu i jedno z tyłu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.