Nowa koparka z serii SR firmy Kobelco

Data publikacji:

Japońska firma Kobelco Construction Machinery jest producentem wysokiej jakości maszyn budowlanych. Obecnie firma ta wprowadza na rynek nową koparkę o krótkim tyle z serii SR. Model SK380SRLC o masie roboczej w zakresie 36,6-38,2 t staje się jedną z najcięższych i najszybszych koparek SR na rynku. Należy tutaj wspomnieć, że koparki SR są bardzo cenione przez operatorów za ich parametry robocze, a zwłaszcza niewielką zajmowaną przestrzeń i zdolności manewrowe, co daje im znaczną przewagę w terenach zurbanizowanych.

Jednostką napędową nowej koparki jest silnik wysokoprężny z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem HINO JO8 EYD o mocy 200 kW, spełniający wymagania normy emisji spalin Stage V. Jeżeli wymagana jest większa moc chwilowa, można wówczas włączyć funkcję Power Boost, aby uzyskać dodatkowe 10% mocy. Układ hydrauliczny obsługują dwie pompy tłokowe-osiowe o zmiennej wydajności wraz z pompą zębatą. Maksymalna wielkość przepływu to 2x296 l/min oraz 1x43 l/min. Koparka Kobelco gwarantuje wymagany udźwig, zwiększoną stabilność dzięki dużej masie roboczej oraz doskonałą funkcjonalność.

Połączenie wysokiego ciśnienia hydraulicznego Heavy Lift i zrównoważonego układu podwozia pozwoliło zapewnić udźwig 12,4 t z poziomu gruntu, nawet podczas kopania na odległość 6 m. Sprawdzony układ napędowy maszyny generuje z kolei dużą siłę zaczepu 314 kN, która umożliwia płynną i stabilną pracę także w trudnym terenie i na zboczach. Koparka daje możliwość pokonywania wzniesień o nachyleniu do 35O, a jej prędkość maksymalna poruszania się to 2,8 i 4,6 km/h.

Kabina operatora została zaprojektowana tak, aby zapewniała wysoki komfort i ergonomię podczas wielogodzinnej pracy. Została w tym celu uszczelniona, pod ciśnieniem i wyposażona w automatyczną klimatyzację. Dla operatora w wyposażeniu kabiny przewidziano także amortyzowany pneumatycznie i podgrzewany fotel Grammer, radio z USB i Bluetooth z zestawem głośnomówiącym oraz kolorowy wyświetlacz pokazujący najważniejsze i bieżące parametry robocze maszyny.

Operator koparki ma także możliwość wyboru jednego z dziesięciu wstępnie ustawionych ustawień osprzętu. Przełącznik trybu osprzętu obsługiwany zaledwie jednym dotknięciem zmienia obwód hydrauliczny i natężenie przepływu w celu idealnego dopasowania. W standardowym wyposażeniu koparki jest również odchylana do góry osłona FOPS poziomu II zapewniająca łatwy dostęp do zewnętrznej szyby dachowej, funkcja wielu wyświetlaczy, a także 3 kamery umieszczone po lewej, prawej i tylnej stronie maszyny. W tym roku powinien być jeszcze dostępny dwuczęściowy wysięgnik, który zapewni dodatkowe korzyści w miejscach pracy o ograniczonej przestrzeni.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.