[ATB] Nowości kubota

Nowe kompakty

Data publikacji:

Zaprezentowany we wrześniu miniciągnik Kubota EK1-261 jest pierwszym modelem z nowej serii EK1, obejmującej wielozadaniowe ciągniki kompaktowe. Skonstruowany we współpracy z Escorts Limited, EK1-261 jest adresowany do właścicieli niewielkich gospodarstw i innych klientów poszukujących prostej, niezawodnej, trwałej i wszechstronnej maszyny.

Zobacz także: Innowacyjne partnerstwo

  Dzięki swoim zaletom i bardzo dobrej relacji jakości do ceny, nowy ciągnik ma szanse zaspokoić potrzeby i wymagania szerokiej gamy odbiorców. Opracowany z myślą o użytkownikach z różnych branż, model EK1-261 ma pojawić się w sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

  Mocny i wygodny

  Ciągnik EK1-261 wyposażono w trzycylindrowy silnik o pojemności 1318 cm³ i mocy 25 KM, spełniający normę emisji spalin Stage V. Długi czas pracy pomiędzy tankowaniami gwarantuje zbiornik paliwa o pojemności 24 l. Maszyna ma napęd na 4 koła oraz solidną, mechaniczną przekładnię z kołami o stałym zazębieniu, oferującą 9 biegów do jazdy w przód i 3 do tyłu, co pozwala z większą precyzją dostosować prędkość do wykonywanych zadań.

  Dzięki pompie hydraulicznej o wydatku 20 l/min, EK1-261 zapewnia bardzo dobre parametry użytkowe. Duża wydajność hydrauliki przekłada się na krótki czas reakcji ładowacza czołowego oraz na wysoki udźwig tylnego podnośnika, wynoszący 750 kG. Wyposażenie seryjne obejmuje także tylną sekcję hydrauliczną z zaworami dwustronnego działania oraz WOM o prędkości 540 i 540E. Nowy EK1-261 to jeden z niewielu ciągników w tym segmencie, który posiada tylny podnośnik z kontrolą pozycyjną i siłową, zapewniający wygodną pracę z narzędziami zawieszanymi bez dodatkowych kosztów.

  Przestronny pokład operatora z płaską podłogą oferuje funkcjonalne i przemyślane stanowisko robocze, co zwiększa komfort pracy. Ergonomiczny układ elementów sterujących i wspomaganie kierownicy pozwalają zmieniać biegi i prowadzić ciągnik z dużą łatwością. W standardzie są też światła w nowoczesnej technologii LED oraz poręczna skrzynka narzędziowa. Ciągnik dostępny jest z trzema rodzajami ogumienia, przeznaczonego do różnych zastosowań - pojazd można otrzymać na oponach rolniczych, trawiastych lub przemysłowych.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  Najnowsze z kategorii

  Bądź na bieżąco!
  Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.