Nowe koparki gąsienicowe

Data publikacji:

Niemiecka firma Wacker Neuson z siedzibą w Monachium ma w swojej ofercie koparki o masie od 800 kg do 15 t. Do portfolio firmy dołączają właśnie dwie nowe minikoparki w klasie 4-5 ton. Są to modele ET42 oraz EZ50-Z (Zero Tail) - dwie mocne maszyny, które przeznaczono do szerokiej gamy zastosowań.

Zobacz także: Koniec współpracy z firmą John Deere

Na współczesnym placu budowy wymagania stawiane koparkom tej klasy to duża moc, kompaktowe wymiary oraz komfortowa i bezpieczna praca. Dzięki nowym modelom minikoparek firma Wacker Neuson bardzo dobrze łączy te cechy. Mocne jednostki napędowe, łatwy dostęp do punktów serwisowych, a także wydajny układ hydrauliczny pozwalają na wykorzystanie prezentowanych modeli niemal w każdych warunkach nawet, gdy temperatura otoczenia przekracza 45°C.

Nowe minikoparki firmy Wacker Neuson zwracają również uwagę wysokimi siłami podnoszenia i kopania, co zapewnia szybkie cykle robocze, a także 3-punktową kinematyką gwarantującą wyższą siłę odspajania, głębokość kopania oraz wysokość wysypu.

Wysoka wydajność i bezpieczeństwo podczas pracy

Jak już wspomniano, nowe minikoparki posiadają wydajny i innowacyjny system hydrauliki Load Sensing Flow Sharing, dzięki któremu maszyna automatycznie dostosowuje się do bieżącego obciążenia, jednocześnie zachowując dla operatora stały ruch dżojstika. Ponadto 4 dodatkowe obwody sterowania pozwalają na korzystanie z osprzętu dodatkowego, np. Powertilt z chwytakiem. W ten sposób jeszcze bardziej zwiększono możliwości minikoparki. Zmiana osprzętu sterowanego hydraulicznie jest łatwa i szybka dzięki zastosowaniu nowego wyłącznika ciśnieniowego. Oszczędność paliwa zapewnia z kolei opcjonalnie dostępna funkcja Auto-Stop, która wyłącza silnik po dłuższym okresie bezczynności.

W kwestii bezpieczeństwa koparki również oferują wiele możliwości. Oba modele wyposażone zostały w funkcję Active Working Signal (AWS), która podczas pracy maszyny włącza widoczny z daleka czerwony pasek LED zintegrowany z maską. Opcjonalnie dostępna jest także kamera tylna z 7” wyświetlaczem oraz 7 reflektorów LED ułatwiające prace w czasie nocy.

Konwencjonalna minikoparka ET42 oraz wersja Zero Tail EZ50, dzięki swoim kompaktowym gabarytom są doskonałe do pracy w wąskich i niewielkich przestrzeniach. Zwłaszcza model EZ50, który ma skróconą tylną część, zapewnia bezpieczną pracę nawet przy murach budynków, krawędziach ulic lub innych fizycznych przeszkodach na terenie budowy. Dla zapewniania większej ochrony elementów roboczych minikoparek, siłowniki ramion podnoszących zostały zabezpieczone osłonami z elastycznego tworzywa sztucznego.

Nowoczesna kabina

Kabina w minikoparkach ET42 oraz EZ50-Z zapewnia podczas pracy optymalną widoczność, jest ergonomicznie zaprojektowana i dobrze wyposażona. Dostępne są np. system klimatyzacji, radio z zestawem głośnomówiącym oraz uchwyt z funkcją ładowania przez port USB. Sterowanie maszyną odbywa się za pomocą dżojstików, pokrętła Jog-Dial, 3,5” wyświetlacza oraz klawiatury. Mnogość rozwiązań i dodatkowych funkcji nie jest w tym przypadku utrudnieniem, lecz daje operatorowi pełną kontrolę nad maszyną.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 10/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.