[ATB] Technika

Przełam stare przyzwyczajenia

Data publikacji:

Jeśli praca staje się coraz bardziej złożona, klienci coraz bardziej wymagający, a opór przed zmianami przyjętych nawyków utrudnia rozwój firmy, rozwiązaniem jest MB Crusher.

Zobacz także: Przy budowie 3T Office Parku w Gdyni

  Tak właśnie zrobiła pewna firma w Argentynie. Wcześniej z materiałami odpadowymi nic nie robiono, wyrzucano je lub gromadzono na hałdzie. Potem zakupiono łyżkę kruszącą BF90.3, którą zainstalowano na koparce Hyundai i wszystko się zmieniło. Teraz kruszą skały odpadowe i z łatwością je sprzedają. Rozszerzyli zakres działalności firmy i pozyskali nowe źródło dochodu.
  Nawet metodę pracy, która „zawsze działa” lub „nie wymaga zmian”, można zmienić i może to przynieść ogromne korzyści.

  Kiedy peruwiańska firma wydobywcza zainstalowała kruszarkę szczękową BF90.3 na swoim Caterpillar, odkryła sposób na rozszerzenie biznesu bez marnowania zasobów na niepotrzebne koszty. Wcześniej sprzedawali wydobyty gips za bardzo niską cenę. Potem, dzięki łyżce kruszącej zaczęli go kruszyć, zwiększając w ten sposób wartość i odsprzedając materiał po wyższej cenie. Przejście od starej metody pracy do nowej oznaczało większe dochody, jak również szybki zwrot kosztów inwestycji w zakup łyżki kruszącej MB.

  Często w przypadku robót drogowych kupowanie materiału do budowania podłoża drogowego i transportowanie go tam i z powrotem na plac budowy ciężarówkami nie jest zbyt wygodne. Najprostszym rozwiązaniem jest znalezienie innego sposobu zagospodarowania materiału powstałego z poprzednich ekstrakcji i tym samym możliwość jego ponownego wykorzystania.

  Pewna indyjska firma użyła łyżki kruszącej BF90.3 w celu zmniejszenia materiału do odpowiedniego rozmiaru, aby można go było natychmiast ponownie wykorzystać. Wcześniej wywozili materiał ciężarówkami i kupowali kruszywo do podłoża drogowego. Teraz używają mobilnej kruszarki MB bezpośrednio na miejscu budowy i sami wytwarzają materiał wypełniający.

  Nowy sposób pracy

  Dla tych firm, przejście od starych do nowych metod pracy, było łatwe: zakupili osprzęt MB Crusher najbardziej odpowiedni do typu ich pracy i zrozumieli, że korzyści są nie tylko na teraz, ale także dla przyszłych zamówień i prac. Od kamienia rzecznego po beton, od granitu po podkłady kolejowe i do wielu innych materiałów i obszarów zastosowań, sprzęt MB Crusher upraszcza i przyspiesza przejście od starych, często uciążliwych nawyków do nowych, inteligentniejszych, które umożliwiają firmom podejmowanie nowych zadań, których wcześniej nie byliby w stanie wykonać.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atb

  zobacz więcej

  CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.