Aktualności

Sprzedaż Case Construction Equipment na plusie

Data publikacji:

W tym roku Case Construction Equipment (Case CE) po raz kolejny zorganizował swoje wydarzenia korporacyjne pod nazwą Case RoadShow 2023. Cykl 3 wydarzeń odbywających się we Francji, Włoszech i Niemczech miał na celu zapoznanie klientów Case z nowościami produktowymi. Tematami przewodnimi wydarzeń były: cyfryzacja, innowacja i zrównoważony rozwój w branży maszyn budowlanych. Oczywiście redakcja ATB wzięła udział w tym wydarzeniu, przeprowadzając wywiad z Alessandro Scopinichem - nowym dyrektorem biznesowym na Europę Środkowo-Wschodnią i Włochy oraz Giuliano Bellardim, Marketing Managerem na Europę Środkowo-Wschodnią i Włochy, z którym rozmawiał Grzegorz Antosik.

    Sprzedaż Case Construction Equipment na plusie

Jaka jest obecna sytuacja Case Construction Equipment - na rynku światowym i w Europie? Jakie najważniejsze zmiany zaszły ostatnio w Państwa firmie?

Alessandro Scopinich: Dokonujemy dużych inwestycji, aby wzmocnić rozwój rynku. W większości regionów odnotowaliśmy wzrosty sprzedaży. Mówiąc o inwestycjach, mam na myśli wzmocnienie sieci, usługi posprzedażowe, serwis, a także nową ofertę produktową. Właśnie prezentujemy tutaj szeroką gamę nowych produktów Compact Line. Dostępnych jest ponad 20 minikoparek, w tym wersje z napędem w pełni elektrycznym.

Jaka jest sprzedaż w pierwszych miesiącach 2023 roku w całej Europie, w szczególności w Europie Środkowo-Wschodniej i Polsce?

AS: Rok 2022 był dla nas udany pod względem sprzedażowym. W pierwszych miesiącach 2023 roku zaobserwowaliśmy dalszy wzrost sprzedaży. To z pewnością dobry czas - w przypadku ładowarek kołowych odnotowujemy wzrosty sprzedaży, zwiększa się udział w rynku. Kolejną kwestią jest dostępność maszyn. To problem całego sektora maszyn budowlanych. W Polsce, dzięki dobremu planowaniu naszych dilerów, nasi klienci mają pełny dostęp do maszyn. Dostępne są wszystkie maszyny z najpopularniejszych kategorii.
Wzrost notujemy także w Polsce. Dzięki wysokiej jakości produktu zdobywamy m.in. coraz większy udział w rynku ładowarek, zwłaszcza w segmencie maszyn dla sektora recyklingu. Praca i wysiłki naszych dealerów są tutaj bardzo ważne. Jesteśmy blisko naszych klientów. Jest to bardzo ważne dla naszych działań posprzedażowych.

Wspomina Pan o niewystarczającej dostępności maszyn. Wielu producentów maszyn budowlanych w ciągu ostatnich 2-3 lat borykało się z poważnymi problemami z dostępnością komponentów do produkcji. Jaki jest zatem czas oczekiwania na dostawę zamówionych maszyn w Waszej firmie?

AS: Jest problem z dostępnością komponentów OEM - mikrochipów, elektroniki, ale jak już mówiłem, mamy duże i wystarczające zapasy w wielu regionach, więc dostępność maszyn i części dla naszych dilerów i klientów nie stanowi problemu. Praca naszych dealerów jest kluczem do sukcesu. Dostępność ładowarek uzależniona jest od ilości maszyn zamówionych przez dealera. Produkujemy maszyny bez przestojów. Czas realizacji dostawy do dilera nie przekracza miesiąca, ale licząc od momentu wejścia na linię montażową.

Wiodące firmy z branży zaprezentowały podczas ubiegłorocznych targów Bauma w Monachium szereg nowości produktowych. Które z nich zostały już wprowadzone na rynek? Które z nich mają najlepsze perspektywy na rynku Europy Środkowo-Wschodniej i na rynku polskim?

AS: W ostatnich miesiącach wprowadziliśmy wiele nowości, które pokazaliśmy także na RoadShow. Przede wszystkim nowe równiarki sterowane elektrohydraulicznie za pomocą joysticków. To bardzo ważna nowość, długo oczekiwana przez dealerów i wyczekiwana przez klientów. Następnie mamy nasze zupełnie nowe koparki gąsienicowe i kołowe serii E, a także dwie minikoparki napędzane elektrycznie. W drugiej połowie 2023 roku w naszej ofercie pojawią się także nowe kompaktowe ładowarki kołowe. Jak widać, ten rok obfituje w wiele nowości od CNH Industrial i marki Case CE.

Spotykamy się podczas Road Show Case Construction Equipment. Jak oceniacie to wydarzenie? Jakie cele chcecie osiągnąć dzięki temu projektowi?

Giuliano Bellardi: Uważam, że to świetna impreza, zorganizowana w imponującym miejscu. W tym roku odbyły się 3 takie wydarzenia: we Francji, we Włoszech i w Niemczech. W drugiej połowie roku, we wrześniu, zaś jeszcze jedno wydarzenie w Wielkiej Brytanii, w Wild Park Derbyshire. Przez ostatnie dwa lata, ze względu na obostrzenia związane z pandemią oraz środki bezpieczeństwa zdrowotnego, Case nie brał udziału w wielu wydarzeniach targowych. Zdecydowaliśmy się na organizację RoadShow w zeszłym roku, gdyż chcieliśmy zapewnić naszym klientom możliwość dynamicznego przetestowania naszych maszyn, aby mogli poczuć i realnie wypróbować nasze maszyny w rzeczywistych warunkach placu budowy, poznać ich możliwości i reakcje.

Ubiegłoroczna edycja obejmująca 3 wydarzenia okazała się dużym sukcesem - łącznie wzięło w niej udział około 1500 klientów. Było to dla nas bardzo dobre doświadczenie, po dwóch latach pandemii mogliśmy ponownie nawiązać bezpośredni kontakt w terenie z naszymi klientami. Postanowiliśmy także wziąć udział w lokalnych targach, wspierając lokalnie naszych dealerów. W tym roku kontynuujemy RoadShow. Nie jedziemy na targi Bauma ani SaMoTer, ale chcemy powtórzyć ubiegłoroczny sukces takimi Roadshow. Mamy wiele do pokazania: nowe równiarki 836C i 856C z innowacyjnym sterowaniem elektrohydraulicznym, minikoparki serii D z 2 modelami całkowicie elektrycznymi, prototyp modelu 12EV, który jest w pełni elektryczną kołową ładowarką kompaktową, jak i całą nową gamę „Evolution” tychże kompaktowych ładowarek na kołach, ponadto nową midikoparkę CX75E, prototyp miniładowarki gąsienicowej TL100 oraz nową gamę koparek gąsienicowych i kołowych.

Ostatnie lata upłynęły pod znakiem takich wydarzeń jak pandemia czy wojna na Ukrainie. Jak oceniacie sytuację na rynku maszyn budowlanych w Europie? Co sądzicie o poziomie inwestycji w maszyny budowlane w Polsce?

AS: Pierwsze trzy miesiące roku były okresem wzrostu europejskiego rynku na maszyny, a udział Case CE w tym rynku wzrósł w większości regionów. Jest to ważne, ponieważ pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze, jeśli chodzi o nowe produkty, rozwiązania posprzedażowe, sieć dilerów i bliskość naszych klientów. W Polsce odnotowaliśmy również wzrost sprzedaży naszych maszyn linii kompaktowej. Nasz udział w sprzedaży ładowarek kołowych i kompaktowych ładowarek kołowych rośnie w sektorze recyklingu.

Jesteśmy z tego zadowoleni, podobnie jak i nasi dilerzy. Mówiąc o maszynach wykorzystywanych w recyklingu, bardzo ważne jest zapewnienie ich serwisu. Do dyspozycji naszych klientów posiadamy jednak dobrze wyposażone punkty serwisowe na terenie całej Polski i jeśli coś stanie się z maszyną, w ciągu kilku godzin jedziemy do klienta.

Co uważacie za największe wyzwanie dla funkcjonowania Case Construction Equipment w roku 2023 i później?

AS: To dobre pytanie. Zagrożeniem mogą być zakłócenia w dostawach komponentów, szczególnie elektroniki i mikrochipów. Bardzo ważne jest, aby jak najszybciej znaleźć alternatywne rozwiązania, alternatywne źródła dostaw, zapobiegając wystąpieniu tego problemu. W takich warunkach wyzwaniem będzie na pewno dalszy ambitny i szeroki rozwój naszych linii produktowych w celu dalszej poprawy ich doskonałej wydajności przy jednoczesnym wykorzystaniu mniejszej ilości zasobów naturalnych w procesach produkcyjnych.

Dziękujemy za rozmowę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.