Wzrost sprzedaży i portfela zamówień CNH Industrial

Data publikacji:

Firma CNH Industrial działająca w branży rolniczej i budowlanej odnotowała duży wzrost przychodów i sprzedaży zarejestrowany w wynikach finansowych za I kwartał 2022 r. Firma osiągnęła skonsolidowane przychody w wysokości 4,6 mld USD, co stanowi wzrost o 14% w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku.

    Wzrost sprzedaży i portfela zamówień CNH Industrial

Sprzedaż produktów budowlanych marki Case w I kwartale wyniosła 803 mln USD, co stanowi wzrost o 22% w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku. Firma poinformowała, że jej portfel zamówień w segmencie budownictwa wzrósł o ponad 80% w porównaniu z rokiem ubiegłym - zarówno w podsegmencie ciężkim jak i lekkim, przy czym wzrost odnotowano we wszystkich regionach.

W pierwszym kwartale 2022 r. sprzedaż w regionie Azji i Pacyfiku spadła o 33%, głównie z powodu spadku popytu w Chinach, ale popyt wzrósł o 4% w Ameryce Północnej, o 9% w regionie EMEA i o 30% w Ameryce Południowej. W raporcie finansowym dodano, że wzrost sprzedaży netto o 22% wynikał z wyższego popytu branżowego na głównych rynkach, wzrostu udziału w rynku oraz lepszej realizacji cen - głównie w Ameryce Północnej i Południowej. Marża brutto wyniosła 13,3%, co oznacza spadek o 1% w porównaniu z I kwartałem 2021 r., głównie ze względu na koszty zakłóceń w łańcuchu dostaw.

– Portfele zamówień pozostają wyjątkowo pełne, ich wartość wzrosła o prawie 40% w rolnictwie i 80% w budownictwie, ponieważ popyt pozostał zdrowy. Myślami jesteśmy z naszymi pracownikami, klientami i dealerami, których bezpośrednio dotknęła wojna na Ukrainie

– powiedział Scott W. Wine, dyrektor generalny CNH Industrial.

– Oczekuje się, że presja logistyczna i niedobory półprzewodników, które nie są wyjątkowe dla CNH Industrial, pozostaną czynnikiem utrudniającym w tym roku, ale jestem przekonany o zdolności naszego zespołu do radzenia sobie w obecnym środowisku, czego dowodem są nasze wyniki w pierwszym kwartale – uzupełnił.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.