[ATB] Technika

KH-Kipper - Nie stracisz równowagi

Data publikacji:

Na tegorocznej Baumie, firma KH-Kipper zaprezentowała m.in. nowoczesny system kontroli przechyłu. Głównym zadaniem rozwiązania jest zwiększenie bezpieczeństwa podczas wyładunku wywrotki.

Autorski system składa się z minikomputera, czujnika przechyłu pojazdu, czujników temperatury i ciśnienia oleju oraz kolorowego wyświetlacza, znajdującego się w kabinie. Komputer oraz wyświetlacz komunikują się radiowo, co pozwoliło zrezygnować z problematycznego okablowania, które w trakcie pracy mogłoby ulec uszkodzeniu. System w sposób ciągły informuje operatora o kącie nachylenia pojazdu oraz temperaturze i ciśnieniu oleju w układzie hydraulicznym.

Przekroczenie granicznych wartości skutkuje ostrzeżeniem świetlnym (migające diody Led w kolorze czerwonym) oraz głosowym (w zależności od preferencji w j. polskim, angielskim, niemiecki lub rosyjskim). System może być rozbudowany o dowolne inne czujniki pomiarowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

Pokaz ładowarki Venieri 1.63D TL, minikoparki Messersi M16U i M28U


On 'Play' external media is loaded and the privacy policy of YouTube applies

Pokaz maszyn Mecalac: 8MCR, 9MWR, AS750 i Revotrack 9 w akcji na placu testowym


On 'Play' external media is loaded and the privacy policy of YouTube applies

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera