[ATB] Nowości

System Free Modeling do zarządzania placem budowy

Data publikacji:

Liebherr zaprezentował nowe rozwiązanie wspierające operatorów maszyn w zarządzaniu placem budowy: system Free Modeling. Umożliwia on tworzenie i modyfikowanie prostych modeli 3D terenu bezpośrednio z kabiny maszyny.

    System Free Modeling do zarządzania placem budowy

Dzięki integracji z systemem sterowania GNSS i czujnikami zbierającymi dane w czasie rzeczywistym, operatorzy mogą szybciej podejmować decyzje, lepiej dostosowując się do aktualnych warunków na budowie.

Tworzenie modeli 3D w czasie rzeczywistym

Jedną z głównych funkcji systemu Free Modeling jest możliwość wizualizacji budowy w trzech wymiarach. Operatorzy mogą obserwować postępy prac i dostosowywać plan działania bez konieczności angażowania dodatkowych ekip pomiarowych. To skraca czas potrzebny na planowanie i pomiary, a także pozwala szybciej reagować na nieprzewidziane sytuacje.

Technologia przydaje się zwłaszcza w budowie dróg. Umożliwia bieżące modyfikacje modelu terenu, co zmniejsza ryzyko opóźnień i ułatwia utrzymanie harmonogramu.

Zwiększenie dokładności i skrócenie czasu realizacji

Free Modeling pozwala operatorom pracować na aktualnych danych, przez co ogranicza się ilość błędów wynikających z nieporozumień lub przestarzałych informacji.

 – Dzięki bieżącemu dostępowi do informacji operatorzy mogą szybciej reagować i lepiej planować pracę – informuje producent.

Rozwiązanie poprawia również współpracę w zespole: dane są dostępne dla kierowników, inżynierów i operatorów, co ułatwia koordynację i rozwiązywanie problemów na bieżąco.

Efektywniejsza organizacja pracy, elastyczność zastosowań

System zwiększa komfort pracy. Intuicyjny interfejs i ergonomiczne sterowanie są przyjazne dla operatorów, m.in. dzięki prostej obsłudze, której nauka nie wymaga długiego szkolenia.

Zoptymalizowana gospodarka zasobami i ograniczenie odpadów to dodatkowe zalety systemu z punktu widzenia ochrony środowiska. Dokładne planowanie i możliwość wcześniejszego wykrycia potencjalnych problemów prowadzą do bardziej świadomego wykorzystania materiałów.

Wg. producenta, Free Modeling sprawdzi się w różnych typach inwestycji - od drobnych napraw po duże projekty infrastrukturalne.

Liebherr podkreśla, że wdrożenie systemu to nie tylko krok ku lepszym wynikom operacyjnym, ale również inwestycja w komfort pracy i rozwój kompetencji kadry.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

Pokaz ładowarki Venieri 1.63D TL, minikoparki Messersi M16U i M28U


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz maszyn Mecalac: 8MCR, 9MWR, AS750 i Revotrack 9 w akcji na placu testowym


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.