Gospodarka i rolnictwo

USA: Nadprodukcja coraz większym problemem

Data publikacji:

Amerykański serwis farmfutures.com poddał szerszej analizie nastroje w amerykańskiej branży mleczarskiej po ostatnich ruchach administracji Donalda Trumpa. Działania te miały pomóc amerykańskim mleczarzom.

Chodzi o zakończenie negocjacji z Kanadą, większe otwarcie tamtejszego rynku i rozpoczęcie dyskusji przez FDA na temat etykietowania produktów alternatywnych z soi, migdałów, owsa itd., które w USA mają domyślną nazwę „mleko”. To co u nas jest niedopuszczalne, nie było dotąd wystarczająco uregulowane w USA.

Serwis, który przytaczamy zwraca jednak uwagę, że powyższe działania Donalda Trumpa nie przyniosą wystarczająco dużych zmian dla amerykańskich farmerów. Wynika to z rozrostu wielkich gospodarstw kosztem mniejszych rodzinnych farm oraz nadprodukcji, która powoduje wykruszanie się kolejnych gospodarstw z produkcji mleka. Do tego dochodzi malejąca konsumpcja płynnego mleka. Choć wiadomo, że towarzyszy temu zainteresowane innymi wyrobami z mleka, to wahająca się konsumpcja mleka pozostaje swoistym symbolem koniunktury lub dekoniunktury.

Amerykański serwis przytacza ciekawe dane: w sierpniu 1988 r. produkcja mleka wynosiła 10,3 mld funtów (4,67 mld kg), a 30 lat później już 17,2 mld funtów (7,8 mld kg). To przyniosło zmniejszenie liczby farm zajmujących się produkcją mleka z 648 000 w 1970 r. do ponad 40 000 w lutym 2018 r.

Źródło: farmfutures.com

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

Pokaz ładowarki Venieri 1.63D TL, minikoparki Messersi M16U i M28U


On 'Play' external media is loaded and the privacy policy of YouTube applies

Pokaz maszyn Mecalac: 8MCR, 9MWR, AS750 i Revotrack 9 w akcji na placu testowym


On 'Play' external media is loaded and the privacy policy of YouTube applies

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.