Udane połączenie potencjału jednostek naukowych i biznesu to bardzo dobra szansa na rozwój, zwłaszcza dla branży przemysłowej. Wie o tym doskonale elbląska firma Hydropress Hydraulika Siłowa, dla której jest to jednym z priorytetów.
Dobrym przykładem działań na tym polu jest uruchomione w IV kwartale 2023 r. centrum badawczo – rozwojowe, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, m. in. z zakresu wytwarzania przyrostowego druku 3D w metalu (drukarka DMLS EOSM400) i inżynierii odwrotnej (skaner 3D). A co szczególnie istotne, potencjał działu R&D dostrzegły ośrodki badawcze z całej Polski.
W efekcie Hydropress podpisał porozumienia o współpracy z Politechniką Warszawską, Politechniką Gdańską i Uniwersytetem Morskim w Gdyni. Trwają natomiast rozmowy z kolejnymi uczelniami w Polsce.
– Wynikiem współpracy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i firmy Hydropress, obok wymiany informacji naukowo-technicznych, będzie organizacja staży dla pracowników naukowych, studentów i absolwentów uniwersytetu. Jesteśmy też otwarci na inne formy współpracy – tworzenie programów stypendialnych, współorganizowanie konferencji i warsztatów, a także opracowywanie wspólnych programów nauczania – podkreśla Michał Adamczyk, dyrektor techniczny Hydropress Hydraulika Siłowa.
Nowe wydanie atb 5 2024
EIK Engineering do pracy na wodzie
Premiera ładowarki kołowej Case 651G Evolution
Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:
Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę