[ATB] Nowości DoosanKoparki kołowe

10-tonowa koparka Doosan w sam raz do miasta

Data publikacji:
10-tonową koparkę kołową Doosan DX100W-7

Firma Doosan wprowadziła do swojej oferty nową, nieco ponad 10-tonową koparkę kołową DX100W-7. Maszyna, która według producenta charakteryzuje się wysoką wydajnością, przeznaczona jest przede wszystkim do prac wykonywanych na terenach miejskich i w zakresie utrzymania dróg.

Maszyna o masie roboczej 10,7-11,1 t napędzana jest przez 4-cylindrowy silnik Doosan D34 G2 o mocy 75 kW/100 KM (przy 2000 obr./min), zgodny z normą Stage V. Koparkę kołową charakteryzuje płynny i precyzyjny układ hydrauliczny odznaczający się dużym przepływem, który pozwala na zasilanie wszelkiego rodzaju osprzętu. Oprócz tego model DX100W-7 wyposażony jest w dwie pompy niezależnie zasilające przekładnię oraz zapewniające pełne zasilanie przedniego osprzętu.

Warto dodać, iż jednostka napędowa spełnia wymagania obecnie obowiązującej normy emisji spalin bez zastosowania systemu recyrkulacji spalin (EGR). Większa ilość powietrza dostępnego podczas spalania podwyższa temperaturę procesu i w znacznym stopniu ogranicza liczbę powstałych cząstek (w połączeniu z wydajną technologią oczyszczania DOC/DPF+SCR). Ulepszony układ chłodzenia ma wiele zalet, do których należą m.in.: większa oszczędność paliwa, mniejszy poziom hałasu oraz większa trwałość.

Duży zasięg, dobre parametry

Oferowany przez firmę Doosan typ maszyny powinien sprawdzać się w obszarach o bardzo ograniczonym dostępie (promień obrotu nadwozia - 1,6 m), dlatego model DX100W-7 można wyposażyć w napęd na 4 koła (dostępny jako opcja) oraz tryb kraba ze sterowaniem 2 kołami (dostępny w standardzie) - koparka kołowa może poruszać się z prędkością maksymalną 37,4 km/h.

Oprócz zwrotności w ograniczonych obszarach, model DX100W-7 odznacza się wysokim poziomem bezpieczeństwa i bardzo konkurencyjnymi parametrami technicznymi. Zintegrowana przeciwwaga o masie 1,35 t zapewnia w połączeniu z wysięgnikiem przegubowym i długim ramieniem wysoki poziom stabilności podczas podnoszenia. A co niezwykle istotne, wysięgnik i ramię pozwalają osiągnąć okazały w tej klasie maszyn zasięg roboczy. Głębokość kopania wynosi ok. 4,24 m, zasięg kopania (na poziomie gruntu) - 7,82 m, zaś wysokość kopania - ok. 8,26 m. Siła kopania na łyżce (standardowa pojemność - 0,28 m³) wynosi 58,6 kN, zaś na ramieniu - 36,5 kN.

Warto dodać, iż dzięki przegubowemu wysięgnikowi operator może ustawić maszynę maksymalnie blisko ciężarówki na czas załadunku. Dodatkowo koparka DX100W-7 zapewnia maksymalny udźwig i siły kopania oraz spełnia obowiązujący w niektórych krajach wymóg, zgodnie z którym maksymalna wysokość koparki kołowej nie może przekraczać 4 m (3,95 m).

Bezpiecznie i komfortowo

Konstruktorzy Doosana wiele uwagi poświęcili zapewnieniu bezpieczeństwa operatora, który otrzymał do dyspozycji nowoczesną kabinę ROPS zawierającą dostępny w standardzie fotel premium oraz 8-calowy ekran dotykowy zapewniający łatwy dostęp do wszystkich ustawień maszyny, w tym widoku ze standardowej kamery bocznej i kamery cofania. Godne podkreślenia jest to, że w wyposażeniu opcjonalnym dostępne są: kamera 360° i system wykrywania ultradźwiękowego. Jeśli zaś chodzi o wyposażenie kabiny, warto jeszcze wspomnieć o: ergonomicznym dżojstiku z pokrętłem, systemie audio DAB (zestaw głośnomówiący i Bluetooth), układzie równoległych wycieraczek, światłach roboczych LED (standard) czy uchwycie na kubek i gniazdku.

Nowa koparka DX100W-7 jest fabrycznie wyposażona w standardzie w bezprzewodowy system zarządzania flotą DoosanConnect TMS 3.0. System DoosanConnect to rozwiązanie do zarządzania flotą przez sieć, bardzo przydatne w przypadku sprawowania kontroli nad wydajnością i bezpieczeństwem pracy maszyn, podkreślające znaczenie konserwacji zapobiegawczej. Stanowi on również standardowe wyposażenie we wszystkich nowych koparkach Doosan (o masie co najmniej 14 t) oraz wszystkich nowych ładowarkach kołowych i wozidłach przegubowych Doosan.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.