[ATB] Aktualności

Chiński plan dla budownictwa

Data publikacji:
Chiński plan dla budownictwa

W865H6 Chinese migrant workers construct a high-rise apartment building at the construction site of a residential property project in Huaian city, east China

Chiński rząd opublikował pięcioletni plan rozwoju branży budowlanej, który ma na celu skierowanie jej na „bardziej zieloną, inteligentną i bezpieczną ścieżkę”.

Plan - wydany jako część 14. planu pięcioletniego na lata 2021-2025 - stwierdza, że przemysł zwiększy modernizację łańcucha przemysłowego, utworzy wstępne etapy ekologicznego i niskoemisyjnego trybu produkcji, wprowadzi szersze zastosowanie technologii informacyjnych oraz poprawi bezpieczeństwo i jakość budynków.

Plan mówi również, że budynki prefabrykowane, które są częściowo lub w całości produkowane w fabrykach, a następnie transportowane na place budowy w celu montażu - znane również jako budynki modułowe - będą stanowiły ponad 30% nowego budownictwa w Chinach. 

W planie wspomina się o technologii, w szczególności o zwiększeniu wykorzystania technologii informacyjnych i masowym zastosowaniu robotów budowlanych w niektórych obszarach - do 2025 r.

Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, ilość odpadów budowlanych na nowych placach budowy będzie niższa niż 300 ton na 10 tys. m².
Chiński przemysł budowlany jest ważny dla gospodarki kraju - podaje się, że w okresie 13. Planu Pięcioletniego (2016-2020) sektor ten rozwijał się w tempie 5,1% rocznie pod względem wartości dodanej, odpowiadając za ponad 6,9% Produktu Krajowego Brutto (PKB).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.