Cicha i wydajna miniładowarka Kovaco Elise 900

Data publikacji:
Cicha i wydajna miniładowarka Kovaco Elise 900

Autoryzowanym dystrybutorem miniładowarek Kovaco - w tym modelu Elise 900 oraz dedykowanego jej osprzętu roboczego jest firma ADS Technic z Jankowic. Jest to ekonomiczna, cicha, i wydajna maszyna, która dzięki zerowej emisji spalin może z powodzeniem być stosowana na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń. Ale to nie wszystko. Dzięki szerokiej gamie dodatkowego osprzętu roboczego znajdzie zastosowanie w branży rolniczej, komunalnej czy budowlanej. 

Kovaco Elise 900 wyposażona jest w napęd 3 x GEW zapewniający znamionową moc wyjściową 3 x 10 kW przy 3000 obr./min oraz maksymalny moment obrotowy 3 x 120 Nm przy 1800 obr./min. Czas pracy ze standardowym akumulatorem w zależności od obciążenia wynosi od 2 do 8 h, w przypadku zastosowania akumulatora 400 Ah jest to powyżej 8 h. Szacowany czas ładowania baterii wynosi 3 h do pojemności 80%, natomiast czas pełnego ładowania to 5 h. Bardzo niskie koszty użytkowania ładowarki gwarantują szybki zwrot inwestycji.

Ładowarka jest niewielka gabarytowo, a przez to łatwiejsza w manewrowaniu i pracach w ciasnych przestrzeniach. Jej wymiary to 3,33x1,81x2,07 m (dł. x szer. x wys.), a masa własna 3300 kg. Oferowana prędkość jazdy wynosi minimum 0,15 km/h (opcja Microspeed), maksymalnie 13 km/h. Warto tutaj wspomnieć także o wyjątkowych w tej klasie maszyn osiągach: ładowność znamionowa to 900 kg, obciążenie wywracające 1800 kg oraz wysokość podnoszenia - 3,64 m. Zastosowany układ hydrauliczny wyposażony jest w zbiornik oleju o pojemności 40 l, zapewnia przepływ 65 l/min i ciśnienie 180 barów.

Uniwersalny nośnik osprzętu

Na elektrycznym napędzie i wysokiej wydajności zalety modelu Elise 900 się nie kończą. Dzięki szerokiej gamie dostępnego osprzętu roboczego maszyna ta może być użytkowana w różnych branżach. W sektorze komunalnym może być wykorzystywana jako zamiatarka, kosiarka, pług (również wirnikowy z wyrzutem śniegu) lub jako maszyna do karczowania.

W budowlance niezależność energetyczna to duża zaleta. W tej branży ładowarka Elise ma również wiele do zaoferowania, ponieważ współpracuje z osprzętem takim jak młot hydrauliczny, wiertnica, mieszalnik do betonu, ramię kopiące oraz łyżka otwierana „4 w 1”. Do zastosowań rolniczych dostępne są narzędzia takie jak chwytak rolniczy, widły paletowe, chwytak do drewna, chwytak do balotów, koparka łańcuchowa oraz łyżka z chwytakiem. Cicha praca i zerowa emisja spalin to również ważne atuty podczas prac w budynkach inwentarskich oraz w gospodarstwach ekologicznych.

Ładowarka Elise 900 standardowo wyposażona jest w uniwersalną łyżkę do ładowania, lecz zastosowanie różnorodnych przystawek takich jak ramię kopiące czy łuparka do drewna potwierdza jej przydatność dla wielu sektorów gospodarki. Ciekawą opcją jest też możliwość zdalnego sterowania i diagnostyki.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.