[ATB] Nowości

Debiut elektrycznej minikoparki Case CX15 EV

Data publikacji:

Firma Case Construction Equipment zaprezentowała po raz pierwszy rozszerzoną ofertę minikoparek podczas CNH Industrial Capital Markets Day, które odbyło się 22 lutego 2022 r. w Miami Beach na Florydzie. Pokaz obejmował debiut Case CX15 EV - elektrycznej minikoparki, która ma pojawić się na rynku europejskim w 2023 r.

    Debiut elektrycznej minikoparki Case CX15 EV

Case CX15 EV to minikoparka o masie 1,3 t napędzana silnikiem elektrycznym o mocy 16 kW. Posiada rozsuwane gąsienice, dzięki którym szerokość maszyny może wynosić jedynie 79 cm - umożliwia to przejazd przez każdy otwór drzwiowy o standardowej szerokości oraz pracę w ograniczonych przestrzeniach. Nowa minikoparka może również pracować bardzo blisko ścian czy przeszkód terenowych, co jest zasługą konstrukcji o minimalnym promieniu obrotu. 

Sercem maszyny jest akumulator litowo-jonowy o pojemności 21,5 kWh, ładowany za pomocą ładowarki pokładowej 110 V/220 V lub zewnętrznej ładowarki, która umożliwia bardzo szybkie naładowanie maszyny, zazwyczaj w ciągu jedynie 90 minut. W zależności od rodzaju wykonywanych zadań, Case CX15 EV może zapewnić wystarczającą moc do pracy przez cały ośmiogodzinny dzień roboczy. Układ hydrauliczny z czujnikiem obciążenia zapewnia płynne i wydajne działanie, które pozwala operatorowi dostosować maszynę do każdego wykonywanego zadania.

– Case CX15 EV to mocny, wydajny i ekologiczny dodatek do naszej oferty minikoparek - od obniżonej emisji spalin po redukcję hałasu i niższe koszty paliwa i konserwacji w całym okresie eksploatacji

– przekonuje Egidio Galano, dyrektor ds. zarządzania produktami maszyn budowlanych w Europie, w Case CE.

– Ta maszyna to kolejny krok na naszej drodze do elektryfikacji - i jesteśmy zaangażowani w dostarczanie branży uzupełniającego się portfolio sprzętu z silnikami wysokoprężnymi i elektrycznymi, aby spełnić potrzeby najszerszego zakresu zastosowań i operacji – dodaje.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.