[ATB] Technika MB Crusher

Dla MB Crusher czas na budowie jest bezcenny

Data publikacji:
MB Crusher

Wiadomo, z czym wiąże się organizacja placu budowy w dużym mieście. Nie sposób zliczyć wszystkich ograniczeń, spośród których istotne wydają się: ograniczenie czasu pracy, trudności logistyczne wynikające z ograniczeń ruchu, hałas czy zanieczyszczenia pyłem. A niemniej ważne są przy tym trudności w znalezieniu i szybkim pozyskaniu surowców. 

A skoro tak, to nieraz trudno jest ukończyć pracę w terminie, co skutkuje także karami, zwiększonymi kosztami stałymi, przestojami spowodowanymi opóźnieniami w znalezieniu i dostarczeniu materiałów, a także niedogodnościami dla ruchu drogowego i lokalnych mieszkańców. Są jednak skuteczne rozwiązania tego problemu.

Jak przyspieszyć cały proces

W Epinay sur Seine, we Francji, na placu rozbiórki pośród domów i dróg nie sposób długotrwale blokować ruch lub go spowolnić z powodu przejazdów ciężarówek. Potrzebny jest jednak materiał, który mógłby praktycznie z marszu posłużyć jako fundament i podłoże. W rzeczywistości było tam mnóstwo materiału do recyklingu - w wyniku rozbiórki części budynku powstały resztki żelbetu, cegieł, tynku i gipsu. Wystarczyło jednak zmniejszenie ich objętości, co było zadaniem łyżki kruszącej BF80.3 zainstalowanej na koparce Yanmar SV100. Dzięki temu materiały te były natychmiast gotowe do ponownego wykorzystania na placu budowy.

Jak ograniczyć ruch ciężarówek i korki

W chińskiej prowincji Jiangsu zdarzył się dość nietypowy plac budowy znajdujący się nad stacją metra. W takiej sytuacji zablokowanie ruchu lub zbyt duża liczba ciężarówek wjeżdżających i wyjeżdżających z placu budowy spowodowałyby duże niedogodności i wydłużyły czas dostawy. A także i tam istniała potrzeba szybkiego pozyskania odpowiedniego materiału do wypełnienia nowych konstrukcji. Co okazało się skutecznym lekarstwem? Łyżka krusząca BF80.3 na koparce gąsienicowej Sany SY215C, skutecznie zmniejszająca rozmiar gruzu.

Jak pozyskać materiał gotowy do użycia od razu

W stanie Nowy Jork (USA) po obfitych opadach śniegu zawalił się dom jednorodzinny. Dach siedliska nie wytrzymał ciężaru śniegu i zawalił się, niszcząc cały ganek. W tej sytuacji konieczne było rozebranie tego, co zostało i odbudowa domu. Używając koparki gąsienicowej John Deere 180G i chwytaka MB-G1200, wykonawca posortował drewno i ułożył je w stosy na jednej ciężarówce, podczas gdy cement został umieszczony na następnym samochodzie ciężarowym.

W dalszej kolejności użył zaś łyżki przesiewającej firmy MB Crusher - modelu MB-S14 do przesiania skał i ziemi, przez co uzyskał materiał gotowy do użycia przy nowej konstrukcji. Rzecz jasna skały i gruz zostały zredukowane do rozmiarów odpowiednich dla nowych fundamentów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.