[ATB] Technika

Działanie na wyspie z MB Crusher 

Data publikacji:

Życie na wyspie może być błogie, ale z pewnością dla firm odpowiedzialnych za budownictwo i rozwój odosobnienie wiąże się z szeregiem trudności, które dodatkowo potęguje niedobór materiałów, z jakim mamy do czynienia obecnie na całym świecie.

    Działanie na wyspie z MB Crusher 

Od największej na świecie wyspy Grenlandii po najmniejszą zamieszkałą wyspę położoną w zatoce Alexandra w stanie Nowy Jork - Just Room Enough Island - planowanie prac budowlanych może być stresujące, transport materiałów jest pracochłonny i to nie tylko z lądu na samą wyspę, gdyż bardzo często drogi wewnętrzne są wąskie lub w ogóle nie istnieją.

Wszędzie na świecie, aby rozwinąć dany obszar, trzeba zbudować drogi. Nie jest to łatwe zadanie. Do ich budowy potrzebne są materiały, a o te obecnie trudno. A w takich trudnych sytuacjach w sukurs przychodzą jednostki MB Crushers. Koparki to główne maszyny używane do budowy dróg. Jako jedyne mogą poruszać się nawet tam, gdzie nie ma żadnych dróg.

Wystarczy podłączyć łyżkę MB Crusher do dowolnej marki koparki, aby przekształcić ją w mobilną kruszarkę szczękową. Wszystkie leżące w pobliżu skały są szybko rozdrabniane i ponownie wykorzystywane do budowy brakujących dróg. Dzięki jednostkom MB Crusher żmudna praca staje się łatwiejsza, a drogi łączące odległe obszary ze społeczeństwem powstają bez konieczności zlecania materiałów do pracy na zewnątrz.

Nienaruszona wyspa Meganissi w Grecji 

Cytat z filmu „Pole marzeń” to mantra dla miejsc wypoczynkowych, takich jak wyspy greckie, gdzie istnieje ciągła potrzeba budowania miejsc noclegowych dla turystów. Na Meganissi, małej wyspie zamieszkanej przez ok. 1000 osób, do budowy okazałej willi wykorzystano sprzęt firmy MB Crusher. Kruszarka BF90.3 zamontowana na koparce gąsienicowej Caterpillar 329E kruszy skały morskie, tworząc kruszywo potrzebne do budowy, co oznacza, że nie trzeba było sprowadzać kolejnych maszyn ani materiałów drogą morską z większej wyspy Lefkada. Także i w tym przypadku kruszarka szczękowa dała niezależność i pozwoliła przezwyciężyć niedobór materiałów, przekształcając lokalny surowiec w produkt użytkowy.

Archipelag Sztokholmski w Szwecji 

Na świecie jest ok. 670 tys. wysp. Niektóre z nich należą do Antarktydy, inne są terytoriami bezpaństwowymi, ale do Szwecji należy 221 800 wysp. Mimo że większość z nich jest zamieszkana i trudno je podłączyć do infrastruktury naziemnej, stolica Sztokholmu jest położona na archipelagu 14 wysp. Na jednej z nich, po zainstalowaniu MB-L140, ładowarka o sterowaniu burtowym Case TR340 stała się mobilną kruszarką szczękową.

Rozbiórka w Puerto Rico na Wyspach Karaibskich 

Wszechstronność to kolejny powód, dla którego urządzenia MB Crusher są powszechnie stosowane, ponieważ do ponownego wykorzystania można przetwarzać nie tylko materiały naturalne, ale także gruz z rozbiórki. Tak jak w Puerto Rico na Karaibach, stary szpital Costa Salud Aguada został rozebrany, a skruszony beton zostanie ponownie wykorzystany jako fundament pod nowy budynek Centrum Profilaktyki Zdrowotnej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.