[ATB] Nowości

Gama minikoparek Case CE z serii D

Data publikacji:

Minikoparki to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów rynku, który obecnie odpowiada za prawie połowę tego typu maszyn sprzedawanych w Europie. Firma Case CE odpowiada na to zapotrzebowanie rynkowe, wprowadzając do swojej oferty pełną gamą 20 minikoparek serii D o masie od 1 do 6 ton, w tym dwa modele elektryczne w klasie 1-3 ton. Produkcja nowych maszyn odbywa się we Włoszech, a pierwsze sztuki będą dostępne dla klientów od III kwartału 2022 r., wersje elektryczne zaś od I kwartału 2023 r.

    Gama minikoparek Case CE z serii D

Seria minikoparek D to gama wszechstronnych maszyn, którą charakteryzuje łatwe serwisowanie i niezawodność działania, optymalizujące czas bezawaryjnej pracy, produktywność i rentowność. Jedną z głównych zalet bogatej oferty jest jej wszechstronność - 20 modeli zapewnia bowiem możliwość elastycznego dopasowania rozwiązań dla każdego klienta.

W kategorii minikoparek najbardziej pożądane cechy to kompaktowe wymiary i możliwość sprawnego poruszania się w ciasnych przestrzeniach, w połączeniu z uniwersalnością, jaką daje stosowanie dodatkowego osprzętu. Case oferuje tutaj wersje koparek konstrukcji Zero Tail, zapewniające wyjątkową zwrotność. Do tego jest jeszcze dwuczęściowy wysięgnik, za sprawą którego operatorzy mogą pracować wyżej i dalej niż przy równoważnych standardowych wysięgnikach jednoelementowych, kopiąc głębiej i bliżej maszyny także w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Dodatkowe zaawansowane technologicznie funkcje, które można znaleźć we wszystkich modelach to: sterowanie elektrohydrauliczne, pompa elektroniczna wykrywająca obciążenie i zawory sterujące z podziałem przepływu. Można również zamówić do trzech obwodów pomocniczych z elektrohydraulicznym sterowaniem proporcjonalnym oraz szeroką gamę szybkozłączy hydraulicznych i mechanicznych, które pozwalają na zastosowanie pełnej gamy dostępnego osprzętu, od różnego rodzaju łyżek po kruszarki i mulczery.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje minikoparka CX15EV, czyli pierwszy z modeli elektrycznych, który został zaprezentowany podczas dnia CNH Industrial Capital Markets w lutym 2022 r. Jest to model z silnikiem elektrycznym o mocy 16 kW i akumulatorem 21,5 kWh, który można naładować w czasie krótszym o ponad 2 h dzięki zewnętrznej, szybkiej ładowarce. Oznacza to krótsze przestoje w pracy i zerową emisję spalin.

Komfort operatora i zwiększony poziom bezpieczeństwa

Case CE w swoich minikoparkach szczególnie uwzględnia wysoki komfort pracy człowieka oraz jego bezpieczeństwo. Kabina operatora posiada więc takie udogodnienia jak: automatyczny system klimatyzacji, ogrzewanie, konfigurowalne elektrohydrauliczne elementy sterujące i cyfrowy zestaw wskaźników, oświetlenie sufitowe w kabinie, siedzenie z tkaniny z opcjonalnym zawieszeniem pneumatycznym i ogrzewaniem.

W opcji znajdziemy ponadto: amortyzowane dżojstiki, radio DAB, Bluetooth i USB, kamerę cofania, dodatkowe światła robocze i system chroniący przed kradzieżą. Ergonomię środowiska pracy zapewniają również szybkozłącza, które umożliwiają operatorowi szybką zmianę stosowanego osprzętu.

Optymalizacja czasu pracy 

Dla podniesienia wydajności działań i pracy bez zbędnych przestojów, Case oferuje szereg usług posprzedażowych w pakiecie Service Solutions. Menedżerowie floty maszyn Case mogą skorzystać z funkcji geolokalizacji, wyznaczyć teren roboczy za pomocą geo-ogrodzenia, a także uzyskiwać alerty o nieautoryzowanym użyciu sprzętu. Moduł SiteWatchTM to potężne narzędzie dające także możliwość śledzenia kluczowych wskaźników wydajności takich jak: zużycie paliwa, stopień wykorzystania, wypracowane roboczogodziny i czas bezczynności.

Pozyskiwane dane są łatwo dostępne poprzez transmisję internetową, pozwalają optymalizować produktywność posiadanych maszyn. Moduł Case SiteConnect wykorzystuje z kolei dane telemetryczne podczas współpracy klientów z dilerami marki oraz przy procesach zdalnej diagnostyki i planowania działań serwisowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.