[ATB] Nowości

Hiab z nowym systemem sterowania

Data publikacji:

Hiab, będacy częścią grupy Cargotec, jest wiodącym na świecie dostawcą sprzętu do obsługi ładunków, inteligentnych usług oraz połączonych rozwiązań w mechanice przewozowej. Obecnie firma wprowadza na rynek żuraw załadunkowy Hiab IQ.1188 z nowym systemem sterowania.

    nowy systemem sterowania Hiab

Superciężki żuraw załadunkowy to największy z dostępnych dotychczas modeli Hiab o dużym zasięgu i udźwigu. Jednocześnie jest lekki w swojej kompaktowej formie, przez co można go łatwo zainstalować na pojazdach 4-osiowych, zmniejsza także tak ważne zużycie paliwa. Żuraw oferuje maksymalny moment obciążający 110 tm i jest częścią nowej generacji maszyn ogólnego zastosowania, opartą na nowym systemie sterowania SPACEevo ze zdalną kontrolą CombiDrive 4. Rozwiązanie to zastosowano po raz pierwszy właśnie w modelu Hiab iQ.1188 HiPro. Doskonały stosunek osiągów prezentowanego żurawia do jego masy uzyskano dzięki nowym profilom wysięgnika V12-Power.

Precyzyjna obsługa żurawia nawet przy dużych prędkościach

Hiab iQ.1188 HiPro jest pierwszym w serii iQ modelem z innowacyjnym systemem sterowania, który wyznacza nowe standardy precyzyjnych manewrów i dużych prędkości operacyjnych, a także zapewnia możliwość personalizacji ustawień zwiększających wydajność pracy. Ważne są również nowe funkcje zwiększające poziom bezpieczeństwa operatora oraz środowiska pracy maszyny.
System sterowania SPACEevo jest zbudowany z wykorzystaniem otwartej platformy technologicznej, która umożliwia jej bieżące aktualizacje. Żurawiem steruje się bardzo intuicyjnie za pomocą dedykowanego pilota CombiDrive 4, który dostarcza operatorowi więcej niezbędnych informacji na temat stanu maszyny i warunków roboczych, posiada kolorowe ekrany ze sprzężeniem zwrotnym (wibracjami) i oferuje przy tym dłuższy czas pracy baterii.

SPACEevo pozwala spersonalizować ustawienia, takie jak np. prędkość i reakcja żurawia, wyposażony został również w nowy widok potwierdzenia, który zwiększa bezpieczeństwo, identyfikując pozycję operatora. Żuraw posiada specjalny program stabilizacji DLC-S, w którym za pomocą pilota można symulować zdolność stabilizacji, jaką dźwig będzie miał w określonej pozycji i przy otwartych stabilizatorach. Jest to świetna funkcja do planowania trudniejszych operacji podnoszenia ładunków. Model Hiab iQ.1188 HiPro ma także wbudowany system łączności, dzięki czemu właściciele mogą uzyskać dostęp do modułu HiConnect firmy Hiab.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.