[ATB] Aktualności Husqvarna budowlane

Husqvarna przejmie firmę Heger

Data publikacji:
Husqvarna przejmie firmę Heger

Dział Construction firmy Husqvarna przejmie firmę Heger, niemieckiego producenta narzędzi diamentowych, który dostarcza wykonawcom w Europie sprzęt do cięcia ścian, podłóg i nawierzchni drogowej.

Heger, prywatna firma założona w 1908 r., ma swoją siedzibę i zakład produkcyjny w Heitersheim w Niemczech oraz biura sprzedaży w Niemczech i Holandii. Zatrudnia 45 osób i osiąga roczną sprzedaż w wysokości około 9 mln euro. Zajmuje się również dystrybucją narzędzi marki Weka. Heger produkuje m.in. szeroki asortyment narzędzi do wiercenia, cięcia i piłowania w budownictwie.

Henric Andersson, prezes i dyrektor generalny Grupy Husqvarna, powiedział:

– Przejęcie firmy Heger wzmocni i uzupełni naszą podstawową działalność w zakresie piłowania i wiercenia w betonie w Europie Środkowej. Z kolei Karin Falk, prezes Husqvarna Construction, skomentowała, że krótkie terminy dostaw i wysokiej jakości produkty firmy Heger: – znacznie wzbogacą naszą ofertę dla klientów na środkowoeuropejskim rynku narzędzi diamentowych i dobrze wpisują się w naszą strategię rozwoju. Nasze połączone siły tworzą doskonałą platformę do dalszego rozwoju na rynku narzędzi diamentowych dla profesjonalnych wykonawców.

Wiele wskazuje na to, że transakcja przejęcia zostanie sfinalizowana w II kwartale 2022 r.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.