[ATB] Aktualności

Inauguracja nowej fabryki Manitou w Candé

Data publikacji:

Grupa Manitou, czołowy globalny gracz na rynku maszyn do pracy na wysokości, w marcu br. otworzyła nową fabrykę w Candé (Francja), w której produkowane są podnośniki koszowe. Nowy obiekt przemysłowy potwierdza silne ambicje francuskiego producenta w tym segmencie rynku.

    Inauguracja nowej fabryki Manitou w Candé

Nowa fabryka została oficjalnie otwarta w obecności licznej publiczności złożonej z przedstawicieli władz lokalnych i dziennikarzy, stając się drugą fabryką platform roboczych i szóstą fabryką grupy w regionie Grand-Ouest. Zakład, zbudowany we współpracy z Legendre Group, zajmuje powierzchnię 80 tys. m² (w tym 18 tys. m² pod dachem) i obejmuje dwie zautomatyzowane linie produkcyjne, centrum testowe oraz specjalne zaplecze logistyczne. Inwestycja o wartości 26 mln euro jest częścią globalnego planu rozwoju i modernizacji obiektów przemysłowych we wszystkich zakładach produkcyjnych Grupy.

Ta „inteligentna” fabryka zatrudnia 80 osób i jest przykładem cyfrowej transformacji Grupy - cechują ją bowiem m.in. zdalne zarządzanie zużyciem energii i poprawa jakości miejsca pracy dla pracowników. Zakład ten jest również przykładem transformacji energetycznej Grupy Manitou - w Candé realizowany jest także montaż nowych modeli elektrycznych - w listopadzie 2021 r. wyprodukowano tam pierwsze 200 sztuk platformy elektrycznej ATJ E.

Ten nowy obiekt przemysłowy pozwoli grupie odpowiedzieć na strukturalny wzrost tego sektora w Europie, a także na innych rynkach zbytu, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Sylvain Jaguelin, wiceprezes jednostki produkcyjnej AWP, wyjaśnia: – Rynek powietrznych platform roboczych jest dla Grupy kluczową szansą na rozwój. Ta nowoczesna fabryka daje nam bardzo ważną i skalowalną zdolność produkcyjną, która będzie nam towarzyszyć w dłuższej perspektywie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.