[ATB] Nowości

Intuicyjna koncepcja sterowania Kleemann Spective

Data publikacji:
Kleemann wprowadza intuicyjna koncepcja sterowania Spective

Obsługa kruszarek staje się coraz bardziej skomplikowana ze względu na rosnące wymagania stawiane nowoczesnym maszynom do kruszenia. Jednocześnie technika musi być niezawodna i możliwie jak najprostsza w obsłudze - i to bez długich okresów instruktażu i zapoznawania się z maszyną. Aby nie były to wyłącznie czcze deklaracje, firma Kleemann wprowadziła intuicyjną koncepcję obsługi Spective.

Jej możliwości działania rozszerza system Spective Connect, który udostępnia operatorowi wszystkie istotne informacje podczas pracy. A są to w skrócie: dane z tablicy rozdzielczej, raportowanie (sprawozdania z budowy), obraz na żywo z kamery, komunikaty i pomoc w rozwiązywaniu problemów, przegląd wszystkich instalacji.

12-calowy panel dotykowy ułatwia ustawianie parametrów pracy. Dzięki przejrzystemu układowi menu odczytywanie informacji jest bardzo wygodne. Intuicyjna obsługa gwarantuje szybkie zapoznanie się z urządzeniem i redukuje błędy obsługi. W najnowszej generacji systemu firmy Kleemann rozmieszczenie przycisków obsługowych i graficzna wizualizacja procesu wraz z blokowanym przełącznikiem trybu pracy gwarantują jeszcze prostszą obsługę i zwiększają bezpieczeństwo pracy.

Montaż i demontaż instalacji można przeprowadzić bardzo wygodnie i bezpiecznie z ziemi za pomocą zdalnego sterowania radiowego. Ponadto można sterować wszystkimi innymi istotnymi funkcjami. Zaletą podczas pracy w terenie jest długi czas pracy akumulatora (>10 h), wyposażonego w diodę LED sygnalizującą stan naładowania oraz wymianę akumulatora bez konieczności uruchamiania wyłącznika awaryjnego.

Dodatkowo niewielki pilot radiowy dzięki swoim kompaktowym rozmiarom nadaje się do zabrania ze sobą do urządzenia podającego. W ten sposób wszystkie istotne funkcje można wygodnie realizować w trybie automatycznym z koparki. 

Przegląd systemu Spective

Przybliżmy nieco podstawowe informacje istotne z punktu widzenia użytkownika. Przede wszystkim operator jest prowadzony krok po kroku przez procedurę startową. Ekran startowy przedstawia graficzny widok całej instalacji z wszystkimi regulowanymi funkcjami. Po wybraniu żądanej funkcji przejrzyste instrukcje prowadzą użytkownika przez wszystkie etapy obsługi.

W przypadku wystąpienia usterki, na wyświetlaczu pojawia się jej diagnoza. Lokalizacja usterki, opis i wskazówki dotyczące jej usunięcia przyczyniają się zaś do skrócenia czasu przestoju. Interfejs człowiek-maszyna umożliwia prawidłową obsługę sprzętu w bardzo prosty sposób i pozwala na pełne wykorzystanie jego możliwości. Dzięki nowej, prostej koncepcji obsługi użytkownik może obsługiwać kruszarkę również bez wcześniejszej wiedzy i obszernych wyjaśnień.

Do bogatego wyposażenia należy nowy interfejs użytkownika z 12-calowym panelem dotykowym. Panel nie jest wrażliwy na kurz, jest odporny na zachlapanie i można go obsługiwać za pomocą palca, długopisu, narzędzia lub nawet rękawic. Dzięki ustawieniom jasności i kontrastu jest również bardzo łatwy do odczytania w bezpośrednim świetle słonecznym.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.