[ATB] Nowości Himoinsa

Jeszcze szersza oferta agregatów stacjonarnych Himoinsa

Data publikacji:
Jeszcze szersza oferta agregatów stacjonarnych Himoinsa

Gama stacjonarnych agregatów prądotwórczych Himoinsa HS do tej pory składała się z modeli o mocy od 10 do 50 kVA. Do oferty firmy dołączają właśnie kolejne modele HSF65, HSF80 i HSF90, które są dostępne w wersjach zarówno 50 jak i 60 Hz. Zgodnie z zapowiedziami, firma Himoinsa kontynuuje prace nad rozwojem nowych modeli, rozszerzając tę gamę o wyższe moce znamionowe.

Będąca częścią Yanmar Group  firma Himoinsa produkuje agregaty prądotwórcze do zastosowań ciągłych, awaryjnych i PRP, zaprojektowane tak aby sprostać specyficznym wymaganiom każdego sektora. Po bardzo pozytywnym odbiorze, jaki wywołało wprowadzenie na rynek pod koniec 2020 r. modeli od 10 do 50 kVA, do typoszeregu oferowanych agregatów dołączają teraz nowe wersje do 90 kVA, wyposażone w silniki FPT zaprojektowane przy współpracy z firmą Yanmar, zintegrowane w obudowie HS40. Modułowa i wszechstronna konstrukcja stacjonarnych agregatów Himoinsa sprawia, że są to jedne z najbardziej konkurencyjnych produktów na rynku instalacji stałych.

Przyjazne dla użytkownika

Agregaty Himoinsa zostały zaprojektowane w sposób gwarantujący bezproblemową dla użytkownika instalację, a także łatwą konserwację i serwis. Punkty kotwiczenia przystosowane są do montażu znormalizowanych zaczepów do podnoszenia, a zestaw odciągowy znacząco ułatwia obsługę agregatu podczas przeglądów, prac konserwacyjnych lub instalacji różnych zbiorników paliwa, i to bez konieczności użycia suwnicy pomostowej. Zestawy do podnoszenia i odciągu oraz płozy podnoszące do wózków widłowych są  w wyposażeniu opcjonalnym.

Podczas prowadzenia prac konserwacyjnych ważny jest pełny dostęp do wnętrza maszyny. Nowa konstrukcja agregatów zapewnia więc w tym celu w pełni zdejmowane drzwi. Instalację oraz obsługę sprzętu ułatwiają ponadto dwa wejścia dla kabli dystrybucyjnych, niższe wejście z przodu zmniejszające obrys agregatu, a także dodatkowe wejście z dołu, z boku. Ochronna aluminiowa osłona zapobiega przedostawaniu się przypadkowych elementów z zewnątrz.

Cicha praca agregatu

Specyfikacja stacjonarnych agregatów prądotwórczych często wymaga możliwie niskiej emisji hałasu. Jest to bardzo ważne w przypadku obsługi infrastruktury mieszkalnej lub usługowej. Firma Himoinsa zadbała również o tę kwestię. Warstwa izolacyjna agregatu wykonana jest z samogasnącej pianki poliuretanowej i wełny mineralnej o dużej gęstości.

Zoptymalizowano również lokalizację i układ wlotów powietrza, nie tylko zmniejszając w ten sposób emisję hałasu, ale także zapobiegając przedostawaniu się wody do wnętrza maszyny. Nowością serii HS jest konstrukcja tłumika, która ogranicza poziom emisji dźwięku w środowiskach przemysłowych w zależności od wymagań danego projektu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.