[ATB] Aktualności

John Deere inwestuje w kierunku zerowej emisji

Data publikacji:

Koncern John Deere podpisał ostateczną umowę nabycia większościowych udziałów od Kreisel Electric. Kreisel jest dostawcą technologii akumulatorów. Mieści się w Rainbach im Mühlkreis w Austrii. Firma ta opracowuje moduły akumulatorów elektrycznych o dużej gęstości energii i wysokiej trwałości, a także klasyczne akumulatory. Ponadto Kreisel opracował także platformę do ładowania (CHIMERO), która wykorzystuje tę opatentowaną technologię.

    John Deere inwestuje w kierunku zerowej emisji

Od 2014 r. austriacki producent koncentruje się na rozwoju chłodzonych zanurzeniowo modułów akumulatorów elektrycznych zapewniających wysoką wydajność, także poza drogami publicznymi. Firma ma zróżnicowaną ofertę technologii i infrastruktury ładowania buforowego akumulatorami, a obecnie obsługuje globalną bazę klientów na wielu rynkach, m.in. samochodów dostawczych, terenowych, transportu morskiego czy e-motorsportu. 

Co oczywiste, John Deere dostrzega rosnący popyt na akumulatory jako napędu samodzielnego lub elementu systemu hybrydowego pojazdów. Produkty z portfolio Deere, takie jak sprzęt do utrzymania terenów zielonych, kompaktowe ciągniki użytkowe, małe ciągniki czy sprzęt do budowy dróg mogą polegać na akumulatorach jako głównym źródle zasilania. Deere zamierza kontynuować inwestycje w rozwój technologii i pracować na rzecz zeroemisyjnych systemów napędowych.

Pionowa integracja

Zakup większościowych udziałów w Kreisel Electric pozwoli John Deere na pionową integrację w projektowaniu pojazdów i układów napędowych, dzięki wykorzystaniu zestawów akumulatorów o dużej gęstości energii, podczas gdy użycie technologii ładowania Kreisel posłuży do budowy wymaganej infrastruktury dla klienta.

– Technologia akumulatorów Kreisel może być stosowana w szerokim portfolio produktów marki John Deere, a doświadczenie rynkowe Kreisel przyniesie korzyści Deere w miarę rozbudowywania oferty akumulatorowych pojazdów elektrycznych. Deere zapewni fachową wiedzę o globalnym zasięgu oraz finansowanie, które umożliwi firmie Kreisel dalszy rozwój na najważniejszych rynkach

– komentuje Piere Guyot, starszy wiceprezes zarządu John Deere Power Systems.

– To okazja do zainwestowania w firmę z unikalną technologią, zaprojektowaną z myślą o wymagających warunkach, w jakich funkcjonują klienci John Deere.


– Dodatkowo budowanie zelektryfikowanego portfolio jest kluczowe w realizacji jednego z celów firmy, czyli dążenia do zrównoważonego rozwoju poprzez wprowadzanie nowych technologii, które będą miały mniej negatywny wpływ na środowisko. Oferowane przez John Deere produkty będą nastawione na napędy o zerowej emisji, przy jednoczesnym dążeniu do zwiększenia wydajności i efektywności naszych klientów

– dodaje Guyot 

Kreisel Electric zachowa swoich pracowników, markę i znak towarowy. Nadal będzie działać w obecnej lokalizacji w Austrii, aby dalej rozwijać bazę klientów. Firma została założona przez braci Johanna, Markusa i Philippa Kreiselów i zatrudnia około 160 pełnoetatowych pracowników. – Zespół Kreisel oczekuje na rozszerzenie swojej podstawowej działalności, wykorzystując kanały Deere’a w celu przyspieszenia przyjęcia akumulatorowych pojazdów elektrycznych oraz stacji ładowania, a także na współpracę z zespołami projektantów pojazdów John Deere, która przyczyni się do rozwoju produktów – komentuje Markus Kreisel, który pełni funkcję dyrektora zarządzającego wraz z braćmi w Kreisel Electric.
 

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.