[ATB] Aktualności

Koparkowe lekkie widły do palet Engcon

Data publikacji:
Koparkowe lekkie widły do palet Engcon

Szwedzka firma Engcon jest wiodącym światowym dostawcą wychylno-obrotowych głowic oraz osprzętu zwiększającego wydajność, elastyczność, rentowność i bezpieczeństwo koparek. Wiosną tego roku producent wprowadza na rynek nowe, lekkie widły do palet przeznaczone do koparek w klasie wagowej od 2 do 6 ton.

Możliwość przechylania i obracania łyżki, a także podłączania różnych akcesoriów pod tiltrotatorem sprawia, że koparka staje się inteligentnym nośnikiem narzędzi. Firma Engcon już od wielu lat oferuje widły do ​​palet, do koparek, do przeładunku, a cieszą się one coraz większą popularnością. Właśnie w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie firma opracowała nowe, lekkie widły do ​​palet do koparek w klasie 2-6 ton i jak stwierdził ich projektant Mikołaj Tepper:

– widły do ​​palet do koparek wkrótce staną się równie powszechnym akcesorium, jak uniwersalna łyżka dla maszyn pracujących na placach budowy.

Dwie wersje wideł 

Widły do palet są dostępne w dwóch wersjach tj. hydraulicznej o masie 141 kg i mechanicznej 151 kg. Ich mocowanie odbywa się na zaczep standardowy S40, przy czym wersja hydrauliczna jest przystosowana do automatycznego systemu szybkiego zaczepienia EC-Oil firmy Engcon. Rozwiązanie to umożliwia operatorowi koparki automatyczne podłączenie wideł do palet i ich hydrauliki bez wychodzenia z kabiny.

Maksymalne obciążenie wideł określono na 2 tony TP500. W praktyce oznacza to, że są przystosowane do 2 ton ładunku w odległości 500 mm od tylnej krawędzi wideł. Standardowa długość wideł wynosi 800 mm, ale można również zamówić wersję 1200 mm Nowe lekkie widły do ​​palet będą prezentowane już wkrótce na tegorocznych targach i wydarzeniach branżowych. Dostawa sprzętu będzie możliwa jeszcze w tym roku.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.