[ATB] Technika Tehnoskosiarki bijakowe

Kosiarki bijakowe Tehnos w wersji Profi

Data publikacji:
Kosiarki bijakowe Tehnos w wersji Profi

Kosiarki bijakowe boczne Tehnos MB Profi, dzięki różnym możliwościom nachylenia od +90° do -60°, świetnie spisują się podczas mulczowania powierzchni takich jak rowy, cieki wodne, pobocza dróg, sady czy pastwiska. Ze względu na swoje walory użytkowe i dużą wytrzymałość są chętnie stosowane przez firmy świadczące usługi komunalne.

 Warunki, w jakich pracują maszyny komunalne, sprawiają, że są one bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, które nie dość że wyłączają sprzęt z użytku, to jeszcze dodatkowo generują koszty naprawy.

– Jeżdżenie ciągnikiem w zaroślach powoduje zabrudzenie chłodnicy i grzanie się ciągnika, wybrałem więc maszynę z koszeniem bocznym i mam wgląd w to, co jest koszone z boku

– argumentuje Jarosław Łuczak, przedsiębiorca specjalizujący się w tym zakresie usług.


Z tego względu kosiarki bijakowe boczne Tehnos MB Profi są wyposażone w opatentowany model podwójnego przegubu. Dzięki temu rozwiązaniu, w przypadku napotkania na przeszkodę urządzenie może się równomiernie podnieść, unikając w ten sposób ewentualnych uszkodzeń. Powrót maszyny do wyjściowej pozycji roboczej zapewniają z kolei zamontowane sprężyny rozciągowe. Sama kosiarka także zapewnia długi i bezawaryjny czas eksploatacji.

Urządzenie zostało wykonane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, posiada obudowę z podwójnej blachy, a przekładnia wmontowana jest na zewnętrznej stronie obudowy i dodatkowo solidnie zabezpieczona.

– Zdarzało mi się kosić różne nieużytki, mam już Tehnosa 3 lata i nic nie musiałem naprawiać, nawet bijaków nie wymieniałem

– komplementuje Jarosław Łuczak.

Kosiarki wyposażone są w sprzęgło jednokierunkowe w przekładni, pozwalające na zastosowanie klasycznego wałka odbioru mocy WOM o prędkości obrotowej 540 obr./min., mechaniczne otwieranie i zamykanie klapy, prosty system regulacji wysokości roboczej oraz płozy zabezpieczające i osłonę z gumową kurtyną. Modele MB Profi LW dostępne są w szerokościach roboczych 170/200/220 cm, z przesunięciem bocznym 150 cm. Przy masie własnej w zależności od wersji od 847 do 926 kg, wymagają do agregacji ciągnika o minimalnej masie 4000-5000 kg i mocy od 60 do 100 KM.

Duże możliwości także w trudnym terenie

Dzięki solidnemu mechanizmowi równoległobocznemu kosiarki mogą pracować na powierzchniach o nachyleniu do 90° w górę i 60° w dół za ciągnikiem lub z boku, a zastosowany model przyłącza umożliwia płynne dopasowanie się do nierównego terenu.

– Jestem bardzo zadowolony z posiadanej kosiarki MB 170 LW Prof. Jeżeli będę kupował kosiarkę przednią to również firmy Tehnos

– twierdzi przedsiębiorca.

Ważną zaletą prezentowanych kosiarek jest ich wyważony wirnik z opatentowanym rozmieszczeniem bijaków Low Vib (LW), który zapewnia mniejsze zużycie energii, zmniejsza naprężenia zginające i wydłuża okres eksploatacji. Technologia Low Vib umożliwia ponadto szybsze obroty wirnika z większą prędkością obwodową, co wyraźnie poprawia efekt mulczowania. W zależności od wybranej szerokości roboczej kosiarka wyposażona jest w 16, 18 lub 20 masywnych bijaków z kutej stali oraz funkcjonalne przeciwnoże, zamontowane w dwóch rzędach dla lepszego efektu rozdrabniania podczas mulczowania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.