[ATB] Budownictwo

Kursy akcji powinny nadal rosnąć

Data publikacji:

W ciągu ostatnich dwóch lat inwestorzy kapitałowi dobrze zarabiali albo na akcjach gigantów technologicznych, takich jak Apple, Microsoft czy Alphabet (Google) - albo na udziałach w spółkach z sektora techniki budowlanej. Pomimo droższych komponentów do produkcji, kryzysu chipowego czy problemów logistycznych, ceny akcji przedsiębiorstw z tej branży powinny w 2022 r. nadal rosnąć.

    giełda

Caterpillar

Firma Caterpillar, czyli największy na świecie budowlany producent OEM, ujawnił, że całoroczna sprzedaż i przychody w 2021 r. wyniosły 51 mld USD, co stanowi 22% wzrost w porównaniu z 41,7 mld USD w 2020 r. Sprzedaż firmy w czwartym kwartale 2021 r. wyniosła 13,8 mld USD, co stanowi 23% wzrost w porównaniu z czwartym kwartałem 2020 roku. Szczególnie dobrze sytuacja ma się w segmencie budowlanym. W odniesieniu do tej branży sprzedaż w czwartym kwartale 2021 r. wyniosła 5,7 mld USD, co oznacza wzrost o 1,2 mld USD (27%) w porównaniu z 4,5 mld USD w IV kwartale 2020 r. Ameryka Północna odnotowała wzrost sprzedaży o 39% w porównaniu z tym samym kwartałem w 2021 r. do 2,63 mld USD, natomiast Ameryka Łacińska odnotowała jeszcze większy wzrost sprzedaży - o 74% do 663 mln USD. Europa, Afryka i Bliski Wschód (EAME) odnotowały wzrost sprzedaży o 47% w czwartym kwartale 2021 r. do poziomu 1,24 mld USD. Jedynym regionem, który odnotował spadek, była Azja/Pacyfik, gdzie sprzedaż spadła o 12% do 1,24 mld USD. Jako główną przyczynę spadku w tym regionie podano niższą sprzedaż w Chinach.

Deere & Co (John Deere)

Każdy, kto pięć lat temu zainwestował w papiery wartościowe koncernu Deere...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.