[ATB] Opinie użytkowników

Ładowarki Magni do wielu zadań

Data publikacji:

Działająca od ponad 20 lat w branży inżynieryjno-budowlanej firma Stanex z Białej Niżnej koło Grybowa w Małopolsce stanowi doskonały przykład przedsiębiorstwa, które ze względu na szeroki zakres prowadzonych prac zainwestowało pokaźne środki w zaawansowany park maszynowy, w którym ważną rolę odgrywają obrotowe ładowarki teleskopowe. Również dzięki temu ten doświadczony wykonawca bardzo dobrze radzi sobie z zaawansowanymi oraz niestandardowymi przedsięwzięciami z zakresu konstrukcji żelbetonowych, prac szalunkowych oraz zbrojarskich.

    Ładowarki Magni do wielu zadań

Spośród tych wielozadaniowych maszyn, o których wspomniano nieco wyżej, sporą popularnością cieszy się model Magni RTH 6.25. To najwyższej jakości, zaawansowana technologicznie maszyna włoskiego producenta. Zaprojektowana do prac o bardzo szerokich możliwościach zastosowania, co w branży budowlanej jest jej największym atutem. Maszyna ta trafiła również do firmy z Małopolski, która zajmuje się budową obiektów inżynieryjnych, mostów, wiaduktów i tuneli. – W naszej flocie posiadamy modele ładowarek Magni RTH 6.25 i RTH 7.26. Zakupione od firmy Riwal, wykorzystujemy do prac prowadzonych już na pierwszym etapie budowy. Z powodzeniem zastępują one dźwigi, podnośniki i terenowe wózki widłowe – mówi Stanisław Siuta, właściciel firmy Stanex.

Stabilnie i bezpiecznie

Słów zatem nieco o samych ładowarkach obrotowych Magni z serii RTH. Są to maszyny o maksymalnym udźwigu od 4 do 13 t i maksymalnej wysokości podnoszenia od 18 do 51 m, w których za przenoszenie napędu odpowiada elektronicznie sterowana przekładnia hydrostatyczna. W jej skład wchodzi pompa o zmiennej wydajności (maksymalne ciśnienie robocze - 500 barów), co pozwala na precyzyjną i stopniową regulację prędkości. Dwubiegowa przekładnia daje wybór prędkości jazdy w zależności od rodzaju terenu, w jakim maszyna się porusza. Prędkość maksymalna ładowarek Magni wynosi 25 lub 40 km/h w zależności od modelu maszyny. Ładowarki z serii RTH posiadają napęd na 4 koła, osie z planetarną przekładnią redukcyjną, systemem automatycznego blokowania dyferencjału i hamulce wielotarczowe w kąpieli olejowej, a także duży prześwit, co sprawia, że idealnie spisują się podczas prac w szczególnie trudnym terenie. Stabilność i bezpieczeństwo zapewniają opatentowany system podpór, który daje możliwość rozłożenia maszyny w ograniczonych przestrzeniach. W tym kontekście ciekawym rozwiązaniem jest funkcja, która spowalnia ruch podpór nożycowych podczas ich wsuwania, dzięki czemu ich ruch jest jeszcze bardziej płynny. Ładowarki mają możliwość pracy w 3 trybach skręcania: 1 osią, 2 osiami oraz w trybie „kraba”, a automatyczny układ kierowniczy umożliwia przełączanie z jednego trybu kierowania na drugi bez konieczności wyrównywania kół ręcznie. Wszystkie modele ładowarek Magni RTH posiadają system wykrywania obciążenia oraz aktywnego monitorowania ładunku podczas pracy.
Zapewnia to operatorowi maksymalną kontrolę z kabiny. Dodatkowo dla zapewnienia precyzji podawania ładunku operator ma możliwość sterowania radiowego maszyną i osprzętem, znajdując się poza kabiną. Producent zapewnia wiele wariantów sterowania radiowego. Zastosowany elektroniczny system zarządzania hydrauliką pozwala na uzyskanie najlepszych osiągów silnika w porównaniu do funkcji sterowanych hydraulicznie. Innowacyjna, przeszklona kabina zgodna z FOPS/ROPS zapewnia doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach. Wyposażona jest w klimatyzację, ogrzewanie, funkcję regulacji fotela i kolumny kierowniczej, a także system 100% filtracji powietrza. Wygodne sterowanie i zarządzanie maszyną zapewniają przyjazne dla użytkownika dotykowe ekrany panelu sterowania. Panel dotykowy służy do zarządzania całą maszyną i pozwala na łatwą, intuicyjną obsługę.

Praca w ciężkich warunkach

Wróćmy jednak do ładowarek teleskopowych Magni znajdujących się „na stanie” w firmie Stanex. Oba modele legitymują się maksymalną wysokością roboczą, odpowiednio 25 i 25,7 m. Udźwig zaś wynosi 6 t dla ładowarki Magni 6.25 i 7 t dla modelu Magni 7.26. Dzięki opcji montażu dodatkowego osprzętu do ładowarki wykorzystywane są również jako platformy robocze, (dzięki szerokiej gamie koszy dostępnych w ofercie producenta) z możliwością podnoszenia 500 i 1000 kg. Na placu budowy sprawdzi się również jako dźwig przy użyciu wciągarek hydraulicznych 6-7 t. Dzięki odpowiedniej konstrukcji ładowarki Magni mogą pracować na ograniczonej przestrzeni, posiadają dużą sprawność i możliwość szybkiego przezbrojenia maszyny, co sprawia, że są bardzo efektywnym rozwiązaniem dla firm zajmujących się budową i konstrukcjami. Jak tłumaczy Stanisław Siuta: – Jesteśmy firmą z ogromnym doświadczeniem w budownictwie. Pracowaliśmy na maszynach wielu producentów, korzystając z usług różnych dostawców - ale to właśnie zaproponowane przez Riwal ładowarki Magni najbardziej sprawdzają się przy prowadzonych przez nas inwestycjach. Specyfika prowadzonych przez nas prac wymaga od sprzętu wielozadaniowości, ze szczególnym naciskiem na panujące na budowie ciężkie warunki. W naszej firmie Magni sprawdzają się doskonale.

Ładowarki z serii RTH to wielofunkcyjne, innowacyjne maszyny o wielu funkcjach, m.in.: dźwig, ładowarka, platforma robocza, wózek widłowy. Producent zapewnia bogatą gamę osprzętu dedykowanego do serii RTH, który można stosować zamiennie w seriach TH (klasyczne ładowarki teleskopowe). Szeroki wybór osprzętu do ładowarek pozwala na wykorzystanie maszyny praktycznie do każdych prac budowlanych. Magni to maszyny dedykowane dla firm stawiających na wysoki poziom wykonania usług i bezpieczeństwo pracy. W ofercie akcesoriów dostępne są również różnego rodzaju widły, kosze, łyżki, haki, żurawiki czy zaciski. Standardowym wyposażeniem jest instalowany na końcu wysięgnika system automatycznego rozpoznawania osprzętu R.F.ID. Podłączany osprzęt jest automatycznie rozpoznawany, a na wyświetlaczu w kabinie operatora na ekranie pojawia się odpowiedni, dynamiczny diagram udźwigu w zależności od rozpoznanego osprzętu. Ponadto zainstalowany nowy system szybkozłącza zapewnia bezpieczeństwo użytkowania i lepszą wydajność podnoszenia.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.