[ATB] Aktualności

Magna Tyres przejmuje dilera w Polsce

Data publikacji:

Holenderski producent opon, firma Magna Tyres, przejmuje działającej na rynku polskim firmy Industra. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

Działająca od 24 lat firma Industra ma silną pozycję w Polsce, gdyż jest znaczącym dostawcą usług w zakresie opon specjalistycznych. Firma działa w trzech kategoriach produktowych: opony przemysłowe (od wózków widłowych po portowe maszyny przeładunkowe), opony do maszyn do robót ziemnych oraz dla sektora rolniczego (opony, koła i gąsienice).

Dzięki tej akwizycji, wraz z istniejącymi strukturami Magna Tyres Poland, Grupa Magna Tyres aspiruje do miana najsilniejszego gracza na rynku opon przemysłowych i OTR w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ekspansja w tej części Europy wspiera rozwój biznesu i zaspokaja potrzeby zróżnicowanej bazy klientów firmy. Umożliwia również Magna Tyres dalszy rozwój nakierowany na: kraje bałtyckie, Bałkany i kraje Europy Wschodniej.

Kolejną dodatkową zaletą tego przejęcia jest wizja obu firm, aby wspierać klientów w zakresie kompleksowych rozwiązań oponiarskich. Lokalny serwis obu firm w Polsce umożliwia Magna Tyres zaspokojenie potrzeb swoich obecnych i potencjalnych klientów.

Obecnie Magna Tyres dysponuje największą flotą specjalistycznego sprzętu, w tym 5 prasami mobilnymi, 2 olbrzymimi prasami stacjonarnymi do montażu ciężkich opon pełnych do 33" oraz 7 mobilnymi samochodami serwisowymi do wymiany dużych opon w maszynach budowlanych.

Przejęcie pokazuje, że rozwój Grupy Magna Tyres jest na dobrej drodze do zwiększenia obrotów do 600 milionów euro w ciągu 3-5 lat. Obroty netto firmy Industra wynoszą prawie 10 mln EUR. – Zawsze koncentrowaliśmy się na rozwoju Magna Tyres Polska, a także naszej działalności w Europie Zachodniej. Ta współpraca wzmacnia nasz europejski ślad i daje nam możliwość jeszcze większego powiększenia i wsparcia bazy klientów we wschodniej części Europy – powiedział w oświadczeniu Michael de Ruijter, prezes zarządu Magna Tyres Group.

Remigiusz Bęben, prezes zarządu Industra powiedział: – Znam Michaela de Ruijtera i Marcina Kochaniaka, dyrektora generalnego Magna Tyres Polska, od lat. Patrzymy na rynek w bardzo podobny sposób. Jestem przekonany, że praca w jednym zespole pozwoli nam zapewnić naszym klientom lepszą obsługę i lepszy wybór produktów. Będziemy mogli korzystać z doświadczeń Magna Tyres w Polsce i na świecie, a Magna będzie mogła uczyć się od nas, jak współpracować z końcowymi użytkownikami opon rolniczych, przemysłowych i TBR. Myślę, że nasza strategia sprzedaży wielokanałowej w Polsce będzie inspiracją i wzorem do naśladowania dla innych rynków w Europie i na świecie.

Marcin Kochaniak, dyrektor generalny Magna Tyres Polska dodaje również: – Bardzo się cieszę, że ta transakcja została sfinalizowana. Szukając od dłuższego czasu partnerów strategicznych, znając specyfikę rynku w naszej części Europy, zwyczaje rynkowe i ludzi na nim działających, wierzę, że przejęcie Industry, z całym jej doświadczeniem i zespołem, okaże się strzałem w dziesiątkę.

Magna Tyres Group jest holenderskim dostawcą wysokiej jakości opon terenowych (OTR), przemysłowych, do obsługi portów i ciężarowych (TBR). Firma Magna Tyres została założona w 2006 roku i w bardzo krótkim czasie stała się uznaną marką na międzynarodowym rynku oponiarskim. Wszyscy klienci są obsługiwani przez 250 pracowników na całym świecie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.