[ATB] Aktualności

Medale Intermaszu przyznane

Data publikacji:

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma oraz Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego Intermasz według planów organizatorów mają odbyć się w dniach od 1 do 4 lutego 2022 r. Tradycyjnie już kilka tygodni wcześniej Międzynarodowe Targi Poznańskie przyznały złote medale za innowacyjność rozwiązań prezentowanych podczas tej imprezy.

    Medale Intermaszu

Spośród licznych zgłoszeń jury, pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka, wybrało 26 produktów, które nagrodzono złotymi medalami Targów Budma oraz Intermasz 2022. Dyrektor grupy produktów MTP Dariusz Muślewski podkreślił, że wybór zwycięzców był bardzo trudny, gdyż zdecydowana większość zgłoszonych do konkursu produktów reprezentowała bardzo wysoki poziom technologiczny. W kategorii maszyn budowlanych doceniono zacieraczkę Kreber K-600 A z zasilaniem akumulatorowym oraz elektryczną minikoparkę JCB 19C-1E.

Zacieraczka K-600 A

Zacieraczka K-600 A jest unikatowym rozwiązaniem w branży, co podkreśla jej niezależność od źródła prądu oraz brak kabla zasilającego, który ułatwia i przyspiesza pracę operatora. To nowoczesne urządzenie posiada możliwość płynnej regulacji obrotów. Z w pełni naładowanym akumulatorem pozwala na zatarcie do 300 m2 posadzki. Ciągłość pracy to zdecydowana zaleta zacieraczki. Zastosowana bateria w technologii li-ion może być szybko i łatwo wymieniona do ponownego ładowania, które maksymalnie trwa 2,5-3 h. Ważne jest to, iż bateria posiada specjalne zabezpieczenia prądowe i termiczne. Jej konstrukcja zapewnia odpowiednią pojemność prądową, a brak tzw. efektu pamięci pozwala na długi okres bezawaryjnej eksploatacji. Zacieraczka K-600 A posiada także system Soft Start minimalizujący obciążenia dynamiczne i prądowe podczas rozruchu, co również wywiera pozytywny wpływ na żywotność urządzenia. 

Elektryczna minikoparka JCB 19C-1E

Brytyjska firma JCB wyznacza trendy w produkcji maszyn o zerowej emisji CO2, które zachowują jednocześnie wysoką wydajność w każdych warunkach pracy. Jej nowa minikoparka 19C-1E o masie 1,9 t jest pierwszą w pełni elektryczną minikoparką w branży, która umożliwia całodniową pracę na tylko jednym ładowaniu. Minikoparka JCB zasilana jest 3 akumulatorami litowo-jonowymi o łącznej pojemności 312 Ah (15 kWh), opcjonalnie dostępne są również akumulatory o łącznej pojemności 20 kWh. Wysoka wydajność maszyny jest zasługą nowoczesnej instalacji 48 V, która zasila silnik elektryczny o wysokim momencie obrotowym oraz układu hydraulicznego marki Bosch Rexroth. Maksymalna głębokość kopania minikoparki JCB wynosi 2,57 m przy zastosowaniu ramienia o długości 1,1 m. 
PM

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.