[ATB] Aktualności

Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Sprzeciw wobec rozszerzenia systemu ETS

Data publikacji:
Sprzeciw wobec rozszerzenia systemu ETS

Polska nie zgadza się na włączenie do systemu handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla (ETS) sektorów budownictwa i transportu, poinformował Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska.

Nie możemy się zgodzić na wprowadzenie ETS w sektorze budownictwa i transportu - takie jest oficjalne stanowisko Polski - powiedział Zyska podczas panelu na Konferencji Energetycznej EuroPower & OZE Power. Przypomniał przy tym, że Polska sprzeciwia się również dużemu udziałowi instytucji finansowych w obecnie działającym systemie.

Wskazał też na inne możliwości modyfikacji systemu, takie jak ograniczenia cen. Warto dodać, iż w styczniu br. Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska poinformowała o złożonym do Komisji Europejskiej wniosku o kompleksową reformę systemu handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.