Mkinikoparka Bobcat E27Z - wschodząca gwiazda

Data publikacji:
Mkinikoparka Bobcat E27Z - wschodząca gwiazda

Seria minikoparek R w klasie od 2 do 4 ton obejmuje łącznie 5 modeli w tym model E27z, która jest w stanie zapewnić wydajność kopania i wygodę operatora charakterystyczne dla znacznie większych maszyn. Połączenie dużej siły kopania, wyjątkowej stabilności, płynności sterowania wraz z niewielką masą własną 2700 kg - dodatkowo ułatwiającą transport, sprawia że E27z jest maszyną bardzo preferowaną w pracach na obszarach miejskich.

Jednostką napędową minikoparki E27Z jest sprawdzony i łatwy w konserwacji silnik z mechanicznym wtryskiem paliwa Kubota D1105 o mocy maksymalnej 15,3 kW, uzyskiwanej przy 2400 obr./min. Silnik ten spełnia oczywiście wymagania europejskiej normy w zakresie emisji spalin Stage V.

Wymiary koparki z szerokością maksymalną zaledwie 1,55 m, a także konstrukcja typu ZHS, z tyłem kabiny nie wystającym poza obrys podwozia, zapewniają wysoką stabilność podczas skręcania, płynny obrót nawet z opcjonalną przeciwwagą oraz precyzję ruchów podczas pracy w ciasnych przestrzeniach lub w pobliżu ścian. Koparka może poszczycić się niezłymi jak na tę klasę maszyn osiągami, do tego dostępna jest w opcji z długim ramieniem. Podstawowe parametry robocze koparki z ramieniem standardowym/długim przedstawiają się następująco: maksymalna głębokość kopania 2,55/2,85 m, wysokość opróżniania 3,04/3,24 m, zasięg na poziomie podłoża 4,52/4,81 m oraz siła kopania 16/13,5 kN.

Największa na rynku kabina dla maszyn tej klasy

Projektowanie maszyn z myślą o operatorze jest jednym z podstawowych założeń w firmie Bobcat. Tak jest również w przypadku prezentowanej koparki, która posiada zupełnie nową kabinę z większą przestrzenią dla kierowcy, wyposażeniem podnoszącym komfort pracy oraz ergonomicznym systemem sterowania. Kabina posiada duże elementy przeszklone i wąskie słupki przez co daje maksymalną widoczność na obszar roboczy.

Wnętrze jest bardzo dobrze wytłumione akustycznie i zabezpieczone przed przenoszeniem drgań. Do dyspozycji operatora jest do pięciu niezależnych dodatkowych obwodów hydraulicznych oraz unikalny w branży systemem sterowania przełączanymi układami dodatkowymi SAC, dla konfigurowalnego sterowania dżojstikami. Wspomniany system SAC zapewnia wygodną i bezpieczną pracę nawet z najbardziej zaawansowanym osprzętem dając operatorowi koparki możliwość wyboru/przełączania schematu sterowania pomocniczymi układami hydraulicznymi.

Szeroki wybór dodatkowego wyposażenia

Produkty Bobcat znane są ze swojej solidności i trwałości. Przykładem tego może być rozwiązanie konstrukcji lemieszy, które gwarantuje sprawniejsze samoczyszczenie oraz większą trwałość dzięki osłonie chroniącej siłownik wysięgnika z układem węży, rur i zaworów w zespole roboczym.

Do tego dostępny jest także duży wybór wyposażenia oraz rozwiązań opcjonalnych. Możliwe jest np.  umiejscowienie złączy pomocniczych na wysięgniku dla uzyskania ich optymalnej ochrony lub na ramieniu z łatwiejszym dostępem. Szybkie i bezpieczne montowanie osprzętu zapewniają z kolei różne systemy złączy mechanicznych i hydraulicznych. Złącza typu Lehnhoff są dostępne z zamontowanymi fabrycznie adapterami przechyłu, które można kontrolować za pomocą obwodu AUX4.

Do tego dostępny jest też zespół zaworu rozdzielającego AUX3, który pozwala na sterowanie łyżką dwu-szczękową. Do wyposażenia opcjonalnego należą również system oświetlenia w technologii LED, sygnalizator oraz cztery dodatkowe zaczepy transportowe.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.