[ATB] Technika

Naczepa niskopodwoziowa z hydraulicznym poszerzeniem Nooteboom Trailers

Data publikacji:

Nooteboom Trailers jest renomowaną firmą, która oferuje swoim klientom innowacyjne i kompleksowe rozwiązania dla transportu nienormatywnego. Najnowszym dodatkiem do asortymentu jej produktów jest naczepa semi-niskopodwoziowa, model OSD-73-04 z hydraulicznym poszerzeniem, która przeznaczona została na rynek europejski.

    Naczepa niskopodwoziowa z hydraulicznym poszerzeniem Nooteboom Trailers

Niskopodwoziowa naczepa OSD-73-04 została opracowana specjalnie dla transportu maszyn o masie do ok. 47 ton. Czteroosiowa wersja jest dostępna z pojedynczą wysuwaną podłogą ładunkową i ma dwie samoskrętne osie, a jej solidna konstrukcja, łatwość obsługi oraz minimalna ilość ruchomych części stanowią główne zalety.

Bezstopniowa regulacja poszerzenia podłogi ładunkowej

Nowy model Nooteboom Trailers pozwala zwiększyć przestrzeń ładunkową poprzez hydrauliczne poszerzenie podłogi z 2,54 do 3,21 m. Regulacja ta odbywa się bezstopniowo, za  naciśnięciem przycisku, przy czym zarówno lewą jak i prawą stronę można ustawiać osobno. Zastosowany system minimalizuje czas operacyjny i jest optymalnie ergonomiczny, co skutkuje zwiększoną wydajnością pracy. Ważne jest również to, że wzrost masy własnej naczepy jest tutaj minimalny w porównaniu z naczepą niskopodwoziową z ręcznym poszerzeniem podłogi załadunkowej. Dla zapewnienia dodatkowej przyczepności części ślizgowe naczepy są standardowo wyposażone w gumową warstwę wierzchnią.

Bezpieczny załadunek i rozładunek

Aby zapewnić bezpieczny i wydajny załadunek i rozładunek maszyn, naczepa posiada automatyczne, hydraulicznie składane stalowe rampy o długości 4 m. Są one przystosowane do maksymalnego nacisku koła 15 ton na rampę. Wjazd i zjazd z rampy dla maszyn również został ułatwiony, ponieważ kąt nachylenia ramp wynosi zaledwie 11°. Na czas bezpiecznego załadunku i rozładunku rozkładane są nogi podporowe. W standardzie opuszczane są one ręcznie, lecz można zamówić także wersje hydrauliczne, które są bezstopniowo sterowane z lewej i prawej strony, i idealnie sprawdzają się nawet na nierównej nawierzchni.

Transport zgodnie z przepisami

Hydrauliczne poszerzanie podłogi daje duże możliwości i jest pożądaną cechą dla firm transportowych. Przy swojej maksymalnej szerokości prezentowana naczepa OSD-73-04 umożliwia przewożenie dużych koparek, natomiast przy standardowym wymiarze 2,55 m możliwy jest transport ładunku podzielonego. Przy ręcznym poszerzaniu naczepy nie można osiągnąć takich wyników. Poruszając się po drogach publicznych danego kraju, niezbędna jest oczywiście homologacja i należy mieć na uwadze obowiązujące przepisy dotyczące dopuszczalnej szerokości naczepy oraz przewożonego ładunku.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.